Jak funguje kamera do auta a proč je dobré ji mít

autokamery

Kamera do auta sice stejně jako například videokamera zachycuje záznam, který si následně můžete pustit. S jejím videem je to ale malinko jinak než s obrazem, který pořizujete třeba během dovolených nebo jiných událostí. Jelikož se jedná spíše o účelný záznam, jenž slouží například v okamžiku nehody, má určitá specifika, jak z hlediska natáčení, tak z hlediska pouštění. Než vůbec začnete natáčet, musíte kameru umístit do auta – běžně se tak činí na přední čelní sklo. Pohlídejte si, aby vám kamera nezasahovala do výhledu ven, protože i když je malá, může představovat problém.

Nejenom z hlediska možného slepého místa a nehody, ale také pokuty. Po vhodném umístění kamery ji musíte zapnout, což lze udělat ručně v případě levnějších modelů, dražší modely zareagují na startující auto a spustí se samy. Normální autokamery poté zachycují vše, co se děje před vaším autem, duální kamery do auta umí zaznamenávat průběh cesty před autem, ale také ve vašem vozidle. S externí přídavnou kamerou zvládnete sledovat i to, co se děje za vaším autem.

Jak pracovat se záznamem

Záznam se automaticky ukládá na kartu, která se v případě nehody sama zablokuje, aby s videem už nešlo dodatečně manipulovat. Proto mohou v některých zemích sloužit i jako důkazní materiál v případě nehody. Když dojde na kartě místo, levnější typy kamer se mohou vypnout a požadovat odmazání a vytvoření nového místa.

Lepší kamery potom tento proces zvládnou samy a automaticky začnou přemazávat nejstarší pořízené záznamy. Až budete potřebovat si záznam prohlédnout, snadno z autokamery kartu vyndáte a vložíte do počítače portem. Další možností je USB konektor, kterým autokameru propojíte s počítačem. Při pořizování záznamů buďte opatrní, protože v některých zemích Evropy jsou kamery do aut zakázané.

Dále buďte obezřetní kvůli vlastním chybám, které vás rovněž mohou stát nemálo peněz. Například zachycení nevhodného chování za volantem nebo vyvěšování záznamů na internet, kde je přitom jasně rozpoznatelná druhá osoba, jež k filmování nedala souhlas. V takovém případě se může jednat o porušování zákona.