Jak dokáže čaj pomoct a vyléčit

bylinkový čaj

Čaj dokáže léčit velké množství zdravotních problémů, funguje skvěle jako prevence a kombinace určitých bylin dokáže s člověkem divy. Příprava čaje není nic těžkého, připravit si jej můžete i doma. Zajímejte se, jaký čaj je pro vás ten nejvhodnější.

Meduňkový čaj na nespavost

O meduňce je známo, že dokáže velmi rychle zklidnit naši mysl, zmírnit nervozitu a působí tak skvěle na nespavost. Meduňkový čaj si tak připravte před spaním a můžete jej přisladit také medem nebo třeba agáve sirupem. Meduňka dokáže potlačit nadýmání, působí pozitivně na srdce a používá se i proti žaludečním bolestem.

Třezalkový čaj na nervozitu

Dalším bylinkovým čajem, který má léčivé účinky je třezalkový čaj. Ten se používá nejen proti nervozitě, ale také působí hojivě a dezinfekčně. Třezalka není příliš vhodná pro těhotné a ve větším množství může být nebezpečná. Funguje však skvěle proti alergiím a dokáže podpořit správnou funkci krevního oběhu.

Heřmánkový čaj na nachlazení

Mezi jeden z nejoblíbenějších bylinkových čajů patří také heřmánek. Ten se používá na nachlazení, pomáhá také při bolestech v krku a můžete jej kloktat. Heřmánek je vhodný i na zevní použití a dokáže léčit podráždění pokožky. Pytlík od heřmánkového čaje můžete položit na poraněnou kůži, pohmožděniny a také hmyzí bodnutí.

Šípkový čaj na bolest hlavy

Pro ty, které často trápí bolest hlavy je nejvhodnější šípkový čaj. Ten si můžete připravit s citrónovou šťávou a medem. Pijte ho zásadně teplý, protože studený šípkový čaj již nemá tak léčivý účinek. Šípek skvěle funguje proti stresu, únavě a dokáže pročistit močové cesty.

Mateřídouškový čaj na bolestivou menstruaci

Pokud vás trápí nepříjemné bolesti při menstruaci, tak můžete vyzkoušet mateřídoušku. Ta funguje také na kašel, nachlazení a pomáhá i při bolestech hlavy. Mateřídouškový čaj vám dokáže přinést klidný a léčivý spánek.

Mátový čaj na únavu

Oblíbený je také mátový čaj, který si často připravujeme z čerstvé máty. Samozřejmě můžete vyzkoušet i sušenou mátu anebo si koupit mátový čaj s různými ovocnými kombinacemi. Máta funguje proti únavě, je ideální pokud jste snědli něco těžkého nebo vás trápí menstruační potíže.

Zelené čaje na hubnutí

Na hubnutí pak slouží zelené čaje, které vás překvapí svou kvalitní a plnou chutí. Například polozelený čaj Oolong-Oolong obsahuje látky, které rozpouští tukové buňky. Zelený čaj pijte raději v první polovině dne, protože dokáže stimulovat podobně jako káva. Velkou výhodou jsou však jeho léčivé účinky, které jsou nezanedbatelné. Prvních změn si tak můžete všimnout jíž po dvou týdnech pravidelného pití zeleného čaje.

Sdílet článek