Jak bojovat proti stárnutí pleti, aby vás to nestálo majlant

Dehydratovaná pokožka je první krok k tomu, aby naše kůže rychleji stárla. Co všechno lze dělat pro to, abychom se vyvarovali viditelnému stárnutí pokožky? 

Vodu, ale ne ledajakou

Daří se vám vypít denně minimálně dva a půl litru tekutin? Nebo se tomuto objemu nepřibližujete ani z poloviny? Právě hydratace celého těla je pro pružnost a výživu pokožky klíčová. Alkalická ionizovaná voda, kterou vám doma nebo v kanceláři vyrobí generátor vodíkové vody, má zvláštní schopnosti. Nejen, že v těle působí jako antioxidant a pomáhá tak bojovat proti civilizačním chorobám, ale také dokáže až šestkrát rychleji prostupovat buňkami. Hydratace je tak zaručena i v případě, že do sebe nedostanete vysoký objem vody. 

Kouření a grimasy si odpusťte

Kouření způsobuje specifické mimické vrásky, které nám prostě a jednoduše nesluší. Jestli jste si přáli udělat něco pro své zdraví, máte jedinečnou příležitost. Seknout s cigaretami je skutečně dobrá volba. Možná byste ale nečekali, že i časté grimasy dokáží pořádně zatopit naší kůži. Jste zvyklí krčit čelo pokaždé, když se v práci nebo doma něco nevyvede? Pružnost kůže se s postupem věku snižuje a pravidelnými úšklebky si zaděláváte na trvalé vrásky. 

Kolagen, kolagen, kolagen

Kolagenové přípravky jsou nna každém rohu. Než se do jejich užívání pustíte, zeptejte se v lékárně nebo pátrejte na internetu, jaký druh kolagenu vlastně přijímáte. Některý totiž působí v rámci kloubního systému, jiný pak na naši kůži. Kombinujte nejlépe oba dva, a to vhodnými doplňky stravy. 

Pozor na UV záření

Když si projdete několik doporučení od známých hereček, influencerek a žen, které se zabývají zachováním pružné a zdravé pleti, zjistíte, že všechny se zuby nehty brání proti sluníčku. Používají krémy s UV faktorem, a to po celý rok. Ano, nejen na letní dovolené, ale každé ráno, pokud je čeká alespoň půl hodiny venku.

Stárnutí pleti jde předejít. Je toho tolik, co můžeme udělat.