Jak a proč si levně pořídit výkonný notebook?

levné repasované notebooky

Bez počítače se dnes neobejde většina z nás. Jistě i vy u něj trávíte spoustu volného času, mnozí lidé navíc na noteboocích a PC vykonávají svoji pracovní činnost, ať už z domova či z práce. Pořídit si nový notebook, který by byl dostatečně výkonný a zvládl i náročnější úkony, na něž jste zvyklí třeba z klasického stolního počítače, však ve většině případů není zrovna lacinou záležitostí. Jak na to, abyste si koupili dobrý notebook, přitom za něj ale nedali třeba celou jednu výplatu, ba dokonce hned několik? Zvolte repasovaný produkt.

Co znamená repasovaný?

Pakliže se zmiňují repasované notebooky, je třeba si nejprve ujasnit, oč se jedná, protože v tomto mnoho laiků tápe. Jde o počítače, které většinou pocházejí z kanceláří velkých firem. Jsou tedy již použité. Ovšem oproti klasickému bazarovému zboží u nich dochází před dalším prodejem k důkladnému prozkoumání, zda nemají nějakou funkční vadu. Jakmile se nějaká zjistí, dojde k jejímu odstranění. Zároveň se zkontrolují veškeré součástky, a to včetně displeje a tlačítek. Jsou-li příliš opotřebované, dojde k jejich výměně za nové. V konečném výsledku jsou tedy repasované notebooky zcela funkční a noví zákazníci se na ně mohou plně spolehnout, a to prakticky jako na nové zboží. Maximálně mají slabší baterii, která se ale dá poměrně snadno dokoupit.

Výhody repasovaných notebooků

Prvním a zásadním argumentem, proč si pořídit repasovanou techniku, je cena. Levné repasované notebooky pořídíte řádově už za jednotky tisíc korun, o čemž by se vám u nových modelů mohlo jen zdát. Přitom mohou mít i při takto nízké pořizovací ceně vysokou kvalitu a výkon. Je to dáno tím, že jsou již použité. Obvykle se na repasované notebooky vztahuje pouze půlroční záruční lhůta, což by vás však rozhodně nemělo odradit. Někteří prodejci poskytují delší záruku jako důkaz kvality a spolehlivosti jejich zboží.

U repasovaných variant počítačů ušetříte oproti novým produktům až několik desítek tisíc korun, což už je poměrně lákavá nabídka, že? S výkonnými repasovanými notebooky můžete dělat takřka vše, a to včetně hraní her, jež jsou náročnější na grafiku a paměť. Samozřejmostí je pak sledování videí a internetové televize, na repasovaném notebooku hravě zvládnete rovněž veškerou kancelářskou činnost, pokud jej hodláte využít při své práci.

repasované notebooky

Značkové notebooky

Za velmi atraktivní ceny lze získat známé značkové modely. Jedná se namátkou o repasované notebooky DELL, které se těší možná vůbec největší oblibě. Podobně populární a žádané jsou pak repasované notebooky HP, potažmo ještě repasované notebooky LENOVO. Počítače od těchto a dalších výrobců v repasovaném stavu můžete zakoupit za výhodných podmínek v internetovém obchodě Digifit.

Ve zmíněném eshopu naleznete výkonné repasované notebooky a počítače, které vás ohromí nejen cenou, ale také samotným vybavením. I ty vůbec nejlevnější modely, za něž v současné době dáte méně než 7.000 Kč, mají ve výbavě špičkovou grafickou kartu, nechybí u nich prostorné úložiště (HDD) a mnoho dalších prvků. Důležité je zmínit, že daný internetový obchod poskytuje na vybrané levné repasované notebooky nikoliv půlroční, ale rovnou roční záruční lhůtu, což jen ukazuje na to, že se jedná o spolehlivé přístroje, u nichž se rozhodně nemusíte bát nějakých zásadních komplikací.

Vyzkoušejte repasované notebooky a možná zjistíte, že jste doposud zbytečně utráceli za zcela nové produkty, které přitom byly srovnatelné co do kvality právě s repasovanými přístroji. Není náhodou, že popularita repasovaných notebooků a stolních počítačů v posledních letech rapidně roste. Inu, ne vždy všechno musí mít člověk úplně nové. Navíc ani u nových notebooků nikdy nemáte jistotu, jako to bude s jejich životností.