Hurá do Francie

Zima je za dveřmi a chladnější počasí láká vášnivé lyžaře na zajímavá místa pokrytá bílým praskajícím sněhem. V kombinaci s čerstvým horským vzduchem budete spokojeni. Francouzskými Alpy s úžasnými sjezdovkami a krásnou krajinou budete okouzleni. Zveme vás na lyžování ve Francii

Francouzské sjezdovky uspokojí rodiny s dětmi, party mladých lidí, romantiky i velké sportovní nadšence. Vaši zimní dovolenou si můžete naplánovat do rušnějších mondénních míst s bohatým nočním životem či si dopřát romantiku v malebných horských vesničkách. Adrenalin i relaxaci najdete ve francouzských lyžařských střediscích úplně všude.

Nejzajímavější místa

Ve středisku Tignes si můžete jízdu užít na 150 km sjezdovek, které obsluhuje na pět desítek vleků a lanovek. Zřejmě vůbec nejlegendárnější z nich je tunelová lanovka Funiculaire, která vás vyveze až do výšky 3030 m n. m. Z té pak můžete pokračovat kabinovou lanovkou na ledovec Grande Motte. Na prknové fanoušky čeká úžasný snowpark. Středisko také láká svými atraktivními obchody a nákupními možnostmi. Za návštěvu rozhodně stojí sportovní centrum Le Lagon, kde se nejen zrelaxujete.

mountain-588653_1280

V Les Menuires si užijete jízdu na 160 km sjezdovek a 28 km běžkařských tratí. Nově postavená osmimístná lanovka vás pohodlně převeze do okolních údolí. Navíc máte na výběr ze tří skipasů. Na své si přijdou začátečníci i freeridoví nadšenci. Nejmenší potěší snowtubingová, sáňkařská dráha či aquacentrum a ty větší restaurace, obchody a sportovní centrum.

V Les 2 Alpes je kilometrově lyžařských tratí o něco víc. Na své si opět přijdou snowboardisté a navíc i běžkaři, na které tu čeká 25 km tratí. Středisko Les 2 Alpes, které vzniklo spojením dvou vesniček, ohromí všechny, které rádi žijí nočním životem a upřednostňují adrenalin.

Naproti tomu takové Val Thorens není tak rozsáhlé jako tři zmiňovaná střediska, tudíž je díky stabilním podmínkám doporučováno rodinám s dětmi. Kromě restaurací, barů a obchodů se můžete také proletět na motorovém rogalu, nebo se projet na saních či bobech na 6 km dlouhé dráze.

Dlouhé sjezdovky, bílý praskající sníh, ráj pro adrenalinové nadšence, zábava pro nejmenší. To vše najdete ve Francii.

Sdílet článek