Hrozí vám exekuce?

exekuce

Finanční problémy mohou zasáhnout do života každého z nás. Někdy nám nezbývá nic jiného, než si vypůjčit peníze od známého, bankovní instituce, nebo kývnout na nabídku některého z nebankovních sektorů. Spolu s půjčkou se však zavazujeme také k platbě úroků, jejichž výše narůstá úměrně s délkou dluhu. Nezřídka se bohužel stává, že dlužnou částku nejsme schopni splatit, čímž se dostáváme do začarovaného kruhu, z něhož nás vyvede až ruka zákona.

Exekutorský úřad Ostrava

Věřiteli jednoho dne dojde trpělivost, a rozhodne se, že po vás nezaplacenou sumu bude vymáhat. Samozřejmě ne vlastními silami. V této chvíli přichází na řadu dlouhé soudní tahanice, kterým se ale mohou obě strany elegantně vyhnout. Rychlejší a účinnější řešení je zapojení soudního exekutora pověřeného výkonem exekuční činnosti. Jeho úloha spočívá v co nejefektivnějším způsobu vymáhání pohledávky. Exekutorský úřad je součástí každého většího města a poskytne vám veškeré informace týkající se procesu exekuce. V rámci Moravskoslezského kraje se můžete obrátit na exekutorský úřad Ostrava, a to nejen z pozice věřitele, ale i dlužníka zajímajícího se o možnosti oddlužení. Služeb ostravského úřadu však mohou využít občané celé České republiky včetně podnikatelů a obchodních společností.

Exekuční řízení

Nejčastější způsob, který exekutor Ostrava uplatňuje v rámci exekučního řízení, je čerpání finančních prostředků z účtu. Pakliže finance nepokryjí dlužnou částku, přichází na řadu exekuce nemovitostí. Ty poté vstupují do dražby. Může se jednat o majetek v podobě garáže, pozemku, objektu a dalších. Výjimkou není ani vyklizení bydliště nebo vydání požadovaných předmětů.

V případě, že se rozhodnete pro půjčku finančních prostředků, mějte vždy na paměti nutnost včasného splácení. Exekuční proces není příjemný ani pro jednu stranu. Dlužník i věřitel si ušetří spoustu starostí, nervů i soudních výloh, pokud zvolí jako východisko třeba splátkový kalendář. Jestliže se přece jen dostanete do obtíží, nenechávejte situaci dojít do krajností, a sami se aktivně zajímejte o možnosti, jak finanční deficit nejrychleji vyřešit.

Sdílet článek