Hliník má ve stavebnictví velkou budoucnost

Hliníková okna

O hliníku toho již bylo napsáno mnoho. Je totiž oproti konkurenčním materiálům nadčasový, lehký a dobře formovatelný, zároveň však vyniká odolností a pružností, která se dá báječně využít při řešení fasád a velkoformátových i atypických oknech staveb. I z toho důvodu je hojně využíván developerskými společnostmi a předními designéry při návrzích veřejných budov a komerční výstavbě.

Kde nejlépe využít hliník?

Dobře udržovatelný hliník oceníte také při otázce nových oken rodinného domu. Hliníková okna vypadají luxusně, dobře se omývají a nevyžadují žádnou náročnou údržbu. Odměnou za počáteční investici vám bude dlouhá životnost bez známek poškození či opotřebení. U hliníkových oken se nemusíte bát velkých skleněných ploch, jež právě díky tomuto materiálu mohou vzniknout. Dají tak vyniknout prosvětlenému prostoru u nákupních center i luxusních domů s proskleným atriem. Aby hliníková okna vynikla na maximum, doporučujeme kombinovat s dveřmi. Moderní a na první pohled nedobytné hliníkové dveře lze instalovat do rodinného domu i do firemních prostor, kde chcete uchovat nadčasovost a styl. Volba dveří včetně zpracování je pouze na vás.  Kdo dává přednost kombinaci plných dveří se skleněnými tabulemi nebo prosklené části, má na výběr z celé modelové řady plné dveří s detaily, jež vás budou jednoduše bavit. Chcete-li budovu sladit k dokonalosti, nabízí se pak také velmi vkusné hliníkové fasády.

Neopomíjejte bezpečnost budov

Svěříte-li se do rukou profesionálů, máte garanci zabudování všech potřebných bezpečnostních prvků i funkčních dílů, s nimiž bude vaše budova bezpečná. Mezi zákazníky z řad majitelů objektů, hal a kancelářských budov je velký zájem o požární odvětrávání pro přesnou signalizaci kouře a další bezpečnostní zařízení a hlásiče. S tím se pojí například ZOTK klapa garantující přirozený odvod kouře a tepla. Pro přirozený odvod kouře slouží střešní světlíky, jež vyhovují normám a doporučením a pojí se se  zmiňovanou klapou. V tomto ohledu je rovněž pouze na vás, zda sáhnete po víceúčelové klapě s mechanickým, či automatickým otevíráním. O možnostech a nejvhodnější variantě provedení právě pro vás se poraďte se zkušeným lídrem na českém trhu.

Sdílet článek