Hlídání cen zlata se vyplatí

Česká mincovna

Zlato je kov, který ani po mnoha letech neztrácí na ceně. Stále budou výkupní ceny zlata na dost dobré úrovni, proto se vyplatí takto investovat a zajistit si zhodnocení vkladu v budoucnosti. 

Investiční zlato do sbírky

Investoři své naspořené finance používají na výhodné nákupy drahých kovů. Nejčastěji se jedná o zlaté a stříbrné slitky a mince. Zájem je také o paladium, platinu a diamanty. U mincí a slitků je výhodné, že seženete různé motivy, přičemž si během let uděláte krásnou sbírku, jejíž hodnota se odvíjí podle od toho, jaká je aktuální cena zlata na trhu. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani slovenská mincovna.

Zlato za nejlepší ceny

Česká republika má na trhu celkem malou nabídku zlatých slitků, jde hlavně o produkty švýcarských rafinérií. Češi zaplatí za investiční zlato více v porovnání s Němci nebo Rakušany. Je však zbytečné, aby se vám koupě zbytečně prodražila. Ceny se liší u různých prodejců, i když jde o totožné produkty. Rozdíl může činit i deset procent za kus. Nestačí tedy sledovat ceny zlata pouze na komoditní burze, ale doporučuje se i zaměřit na požadované částky u jednotlivých prodejců. Rozhodně se vyplatí levné nabídky od firem, které se prodejem zabývají již několik let. Tento fakt se vyplatí i při nakupování menších slitků. Ovšem pozor, nenechte se nalákat „výhodnou“ nabídkou koupě papírových certifikátů uvádějících, že jste majitelem toho či onoho objemu zlata. Na zlato, jak se říká, je potřeba si sáhnout.