Exekutor není špatný člověk

exekuce nemovitostí

Slovo exekutor symbolizuje pro řadu občanů finanční problém. Patříte-li do skupiny lidí, kteří mají či měli dluhy, určitě jste měli největší obavu z toho, že přijde exekutor a zabaví vám vaši vysněnou televizi, nové lyže či automobil.

Exekutorský úřad nastoluje pořádek mezi dlužníkem a druhou stranou, které někdo dluží finance. Dostanete-li se do této situace, obraťte se na exekutorský úřad zajišťující hned několik služeb pro občany.

Když chcete peníze zpět

Jakmile se dostanete do situace, kdy vznikla pohledávka a dlužník, jenž je povinen dluh uhradit, není ochoten e domluvit smírnou cestou, eventuálně nesplní to, co vám slíbí a vymáhání dlužné částky se dostává do kolotoče slibů, pak existují pouze dva osvědčené postupy. Pohledávku lze vymáhat soudní cestou, ovšem ta bývá zdlouhavá a finančně i časově náročná, zatímco existuje ještě mimosoudní vyrovnání představující rychlý a efektivní proces.

Jaké pravomoce má exekutor?

Exekutor má řadu pravomocí, aby exekuce, tedy mimosoudní vyrovnání, bylo efektivní. Jednou z možností, vlastně z nejčastějších možností, je čerpání finančních prostředků z bankovního účtu dlužníka. Jestliže ale dlužník nemá dostatek prostředků pro vyrovnání pohledávky, nabízí se další možnosti – třeba exekuce nemovitostí, jež zajistí dostatek peněženích zdrojů pro vyrovnání dluhů.

Dražba nemovitostí je zcela bezpečná a transparentní cesta. Dražba nemovitostí v exekuci obsahuje vždy aktualizovaný seznam dostupných nemovitostí z různých krajů. Účastnit se lze dražeb s osobní účastí či pouze elektronickou, nabízí se i všechny možnosti. Kromě detailního popisu zjistíte i přesné datum dražby. Před samotným zahájením je potřeba splnit všechny náležitosti, abyste se mohli dražby zúčastnit a získat vysněnou nemovitost za velmi atraktivní peníze. Dražba a exekuce nemovitostí vás přesvědčí, že pořídit nemovitost lze i výhodně a stejně tak existují další, efektivní cesty, než čekat soudní obsílku.

Sdílet článek