Energetičtí poradci vám doporučí jak na dotace i levnější vytápění

energetický poradce

Každý rok s příchodem zimy začíná také období šetření a vymýšlení co nejlevnějších způsobů vytápění. Tuhá zima znamená pro většinu majitelů rodinných domů značné finanční zatížení, jenže spotřeba elektřiny se zvyšuje také u obyvatel bytových jednotek. Energetický poradce vám ukáže, že i vy ve své domácnosti máte určité rezervy pro úspory energií a předvedou vám, jak ušetřit maximum!

Jak ušetřit za vytápění v bytě?

Drobnými kroky můžete snížit doplatek za elektřinu i vodu. Stačí se jen držet osvědčených rad. Například je zcela zbytečné byt přetápět. Budete-li dodržovat doporučenou teplotu interiéru v rozmezí mezi dvaceti až jednadvaceti stupni Celsia, nijak nezvýšíte náklady na energie nebo neovlivníte svůj zdravotní stav. Ložnici klidně ještě více utáhněte kohoutek, zatímco v koupelně naopak oceníte pár stupňů navíc. Úspory elektřiny se dočkáte také tak, že nenecháte příliš vychladnout místnosti. Obecně platí, že čím méně teplota v dané místnosti kolísá, tím lépe nejen pro vaši peněženku.

Úspora energií se týká též vody. Uvidíte, že značné úspory vody se dočkáte, pokud vyměníte plnou vanu za rychlejší a zároveň efektivní sprchování. Starý bojler nahraďte moderním typem, který přizpůsobí produkci vody aktuálním potřebám vaší domácnosti.

Levnější provoz rodinného domu

Chcete-li ušetřit za energie, vyzkoušejte E.ON Rádce. Tento unikátní webový projekt je kombinací on-line encyklopedie, internetového vyhledávače a rovněž osobního poradenství. Energetičtí poradci vám zdarma nejen poradí, ale stejně tak zodpoví dotazy a sestaví analýzu energetické náročnosti domu. V neposlední řadě jsou připraveni vám pomoci s podáním žádosti o dotaci. Osobní konzultace s energetickými poradci je dostupná v Brně a Českých Budějovicích. Pokud to máte daleko, můžete je kontaktovat také emailem: poradce@eon.cz nebo telefonicky: 800 773 443.

Nižších účtů za energie lze dosáhnout též u větších bytových prostor. V rodinném domě můžete ušetřit hned několika způsoby. Začněte třeba kvalitním zateplením domu. Díky správnému zateplení dosáhnete snížení energetické náročnosti až o 60%. Promyslete si rovněž výměnu oken a dveří, protože právě stará okna mohou za výrazný únik tepla z prostor. Špičková okna totiž dokáží izolovat teplo. Je-li pro vás téma rekonstrukce a dotace aktuální, rozhodně neváhejte využít služeb energetických poradců a E.ON Rádce.

Sdílet článek