Druhá sada autoklíčů jako pojistka proti ztrátě

autoklíče

Ztracená peněženka, platební karta, mobil nebo klíče od bytu. Pokud ne vás samotného, tak určitě někoho ve vašem okolí toto malé životní neštěstí alespoň jednou v životě potkalo. Každý dnes spěchá, v hlavě spousta starostí, povinností, úkolů… a občas některou z automatických činností provedeme trošku jinak a nepříjemnost je na světě.

K výše zmíněnému výčtu katastrof musíme přidat ještě jednu – ztrátu klíčů od auta.

Situace, kdy si zabouchnete v autě klíče a nemůžete se dostat dovnitř, naštěstí u moderních automobilů a centrálního zamykání prakticky vymizela. Lidská zapomětlivost a roztěkanost je naopak v dnešní uspěchané době na nebývalém vzestupu, a tak není od věci důsledky ztráty klíčů v maximální možné míře eliminovat.

Pokud chcete noční můře se ztracenými klíči a nepojízdným autem předejít, zainvestujte do druhé sady klíčů. Je to opravdu to nejlepší řešení, které dalece předčí tzv. pojistky proti blbosti nebo koupi sady profesionálních planžet, s níž se do svého auta můžete s trochou umu nenásilně vloupat.

Pokud svoji jedinou sadu autoklíčů ztratíte, potom většinou budete stát před následujícím problémem: vaše auto je zamknuté, jste více čí méně vzdáleni od své domovské základny a máte minimální šanci se dovnitř dostat svépomocí a bez použití hrubé síly.

Řešením je samozřejmě pomoc profesionálních firem a řemeslníků, které vám vašeho miláčka na čtyřech kolech odemknou. V takovém případě si ale musíte nachystat peníze za otevření auta (podle typu zámku i několik tisíc), peníze za příjezd specializovaného pracovníka (15-20 Kč / kilometr), a pak samozřejmě peníze za potenciální odtah vozidla, výrobu klíče dle zámku, nebo synchronizaci nového klíče s imobilizérem…

Řešení je přitom opravdu jednoduché. Ušetřete si mdloby a rozbíjení virtuálního prasátka tím, že si necháte vyrobit druhou sadu autoklíčů. Jsou to ty nejlépe investované peníze…

 

Sdílet článek