Dřevostavby – zdravé a pohodlné bydlení pro všechny

rodinné domy

Nejen způsob našeho života, ale i to, kde žijeme, se bezprostředně podepisuje na našem zdraví. Měli bychom proto pečlivě zvažovat, kde se „usadíme“. Ideální by bylo přiblížit se co nejvíce přírodě, a tak chránit nejen ji, ale i zdraví nás a našich dětí.

V souladu s přírodou

Uvědomte si, že na místě, které si zvolíte za váš domov, strávíte podstatnou část života, vyhovovat by vám proto mělo nejen v současnosti, ale i v budoucnosti. Jen málokdo z nás chce prožít celý život s dětmi v paneláku někde na sídlišti. Většinou toužíme dopřát svým ratolestem pobyt na čerstvém vzduchu v maximální možné míře a v těsné blízkosti přírody. A především v budovách, v nichž se bude dobře a zdravě žít – což „betonová džungle“ nesplňuje.

V obklopení dřeva

Snad proto je čím dál větší zájem o dřevostavby, které se stávají celosvětovým trendem. Pomalu, ale jistě se začínají „zabydlovat“ i u nás, ačkoli v porovnání s rozvinutějšími zeměmi máme ještě pořád hodně co dohánět. Své přední místo si tyto nízkoenergetické domy vydobyly obnovitelnými a ekologickými stavebními materiály, které umožňují lepší soužití s přírodou. Dřevo nabízí celou řadu výhod – disponuje skvělými izolačními i akustickými vlastnostmi a dlouhou životností. Dřevostavby blahodárně působí na lidský organismus, vytváří ideální mikroklima, snižují riziko vzniku plísní i nadměrné vlhkosti. Panuje v nich čistý a dostatečně vlhký vzduch, který nedráždí sliznice a působí doslova jako balzám pro alergiky a astmatiky.

V pohodové atmosféře

Dřevo poskytuje rovněž nenapodobitelnou atmosféru. Pozitivně ovlivňuje naši psychiku i smysly, potěší na pohled i na dotek. Působí také na náš čich, jeho specifické vůni nemohou žádné jiné materiály ani v nejmenším konkurovat. Navíc vytváří útulné a pohodové prostředí, uklidňuje, snižuje stres, navozuje pocit harmonie. Proto se při stavbě rodinných domů, ale i při zařizování interiérů uplatňuje čím dál častěji. Obklopení tímto přírodním materiálem se prostě cítíme skvěle. Tak načerpejte z něj i vy svou sílu a užijte si naplno jeho takřka zázračných účinků!

Sdílet článek