Dřevo – voňavý materiál na doplňky, hračky i suvenýry

dřevěné hračky

Přírodní materiály nás nikdy neomrzí. Žádný plast nemůže nikdy trvale nahradit hladce opracované dřevo. Používá se k výrobě podlah, nábytku, obklopuje nás všude. Už tisíce let ho lidé používají jako stavební i dekorativní materiál a oblibu si zcela oprávněně udrží dál.

Věšáky, úchyty, kolíky

Jedním ze specifických způsobů opracování je soustružení dřeva. Bez něj by se neobešli hlavně výrobci nábytku. Veškerý spojovací materiál, jako kolíky, lamely či zaslepovací zátky je nutné vysoustružit, stejně tak úchyty na skříňky, věšáky na oblečení a různé ozdobné doplňky. Žádný dřevěný nábytek se bez těchto drobných oblých součástí neobejde, navíc jsou to právě tyto detaily, které podtrhnou jeho celkový vzhled a originalitu.

Soustružením dřeva vznikají i mnohem prozaičtější výrobky, například tyče do dřevěných garnýží nebo násady na zahradní nástroje. Když se kolem sebe rozhlédnete, najdete dřevěných výrobků, které vznikly opracováním na truhlářském soustruhu, mnohem víc.

Kouzlo hraček ze dřeva

Po období čínských plastových hraček se znovu na trhu objevují originální dřevěné hračky. Rodiče raději pořídí svému dítěti dřevěnou stavebnici, domeček nebo farmu se zvířátky, než aby pracně zjišťovali, jestli plastová hračka neuvolňuje nebezpečné toxiny. I názory psychologů se shodují v tom, že hračky ze dřeva v dětech podněcují kreativitu a jsou pro ně mnohem vhodnější.

Kromě interaktivních hraček pro děti jsou k dostání i dřevěné výrobky, které udělají radost dospělým sběratelům. Jsou to modely dopravních prostředků, pracovních nástrojů a dalších předmětů z každodenního života, precizně vypracované do nejmenšího detailu. Na každém kousku je vidět profesionální práce a láska k práci se dřevem.

Máte zájem o dřevěné hračky, suvenýry nebo jiné doplňky pro své podnikání? Doporučujeme navštívit internetové stránky firmy Jiří Vlček s.r.o. a prohlédnout si širokou nabídku výrobků i prací na zakázku. Nebo se jen nechte inspirovat při výběru vánočních dárků.

Sdílet článek