Dřevo jako ekologické palivo

palivové dřevo

Lidé si od nepaměti topí dřevem, přičemž ani současnost nezapomíná na tento druh ekologického paliva. Stále častěji se navrací k používání dříví, protože ceny elektřiny a fosilních paliv nepatří k nejlevnějším kvůli častému zvyšování. 

Tradiční topivo za přijatelné ceny

Levné palivové dřevo má svoje nesporné výhody, díky nimž neklesá jeho popularita. V suchém stavu oplývá vynikající výhřevností, štípané navíc schne asi dvakrát rychleji v porovnání s nenasekaným. Jde ho používat jako hlavní zdroj tepelné energie, či jenom jako alternativní, například v kombinaci s plynem nebo elektrickou energií. S ohledem na výhřevnost se sleduje hlavně vlhkost dřeva, která se doporučuje v maximu do dvaceti procent. Pochopitelně, čím je vlhkost nižší, tím lépe. Topení dřevem patří k ekologicky šetrným způsobům, jelikož jde o obnovitelný zdroj, během jehož spalování neuniká do ovzduší tolik škodlivých látek. Biomasa představuje zdroj energie budoucnosti a zachování životního prostředí je prioritou moderních lidí. 

Několik druhů dřeva

Dřevo nevyžaduje náročné skladování, ale pokud vám chybí dostatek prostoru na celé zimní období, lze nakupovat postupně. K výhodám patří dodávky již zpravovaných kusů, protože takto je palivové dřevo připravené k okamžitému použití. Během topení vzniká jen minimální množství odpadu, které se navíc dá použít i na hnojení. Štípané dřevo se také lépe skladuje a manipulace s ním bude čistější. Z nabídky si lze vybrat ze široké nabídky měkkých a tvrdých druhů. Nejlepší výhřevnost očekávejte od habru, dubu, jasanu, javoru, břízy a olše. Dále se topí bukem, borovicí, modřínem a smrkem. O zpracování, ale ani o dopravu se nemusíte starat, stačí si dohodnout termín, aby mohlo být dovezeno na vámi uvedenou adresu. Zakázky se běžně realizují do deseti dní od vašeho objednání.