Dřevěná terasa svépomocí? Nebojte se, to zvládnete!

Zahradní sezóna je tady. Nikdo z nás však nechce pouze běhat se sekačkou na trávu, stříhat živé ploty a odstraňovat plevel ze záhonů. Zahradu, ať již u rodinného domu nebo na chalupě si chceme především užívat. K tomu však potřebujeme terasu. A nejlepší je dřevěná terasa. Pojďte si ji postavit svépomocí.

Zdražuje materiál i služby a lépe nebude. Oplatí se nezaváhat a dopřát si zkrášlení zahrady právě nyní. S čím však nejspíš již budete mít problém, to je sehnat řemeslníky na stavbu terasy. Pokud se vám to nějakou šťastnou shodou okolností podaří, často vás šokuje cena prací, ale i předražený materiál. Přitom stavba terasy není složitá. To, co nám obvykle chybí, je odvaha se do toho pustit. Nevěříme si, nevíme, jaký materiál si pro stavbu terasy vybrat, ani co vše k ní potřebujeme. Bojíme se, že terasu správně nevyspádujeme, či dokonce o tom, že by se to mělo udělat, ani nevíme. Máte pravdu, s odborníky to jde lépe, ale nemusíte jim hned platit za stavbu celé terasy. E-shop Gardina.cz prodává nejen vše pro stavbu dřevěných teras, ale zdarma nabízí i know-how, díky kterému terasu zvládnete postavit zcela svépomocí.

Jak si vybrat terasová prkna?

Terasa, ať již krytá, částečně krytá, natož ta zcela pod širým nebem, musí být schopna odolat zubu času. Sice je možné dělat terasu z betonové dlažby, která vydrží skutečně dlouho, ale chcete to? Skutečnou krásu do zahrady přináší dřevo. Nepřehřívá se, je skvělé k tomu, abychom si na něj lehli či si na něm užívali bosou chůzi. Když budete pozorovat své domácí mazlíčky, kam si na zahradě sednou či lehnou, vždy upřednostní dřevěnou terasu. Nedivte se jim. Je to pro ně to zcela nejpříjemnější místo.

Dřevěná terasa nemusí ani klouzat

Bojíte se, že na dřevěné terase uklouznete a výrobci betonových dlažeb přece slibují antiskluzovou úpravu? Tu nabízí i dřevěná terasová prkna. Stačí si vybrat prkna s vroubky. Díky nim na dřevu neuklouznete za mokra ani v zimě. Samozřejmě souvislá vrstva ledu vás zdolá na jakémkoliv typu terasy. To už ale raději sedíme doma v teple u kamen.

Dřevěná terasa za ekonomické ceny

Málokdo z nás se chlubí bezednou peněženkou. Proto chceme terasu za ekonomickou cenu. Ušetříme tím, že si ji postavíme svépomocí, i tím, že ji uděláme bez chyb. Levnější dřevěná terasa je též z dostupnějších dřevin, než jsou ty tropické. Navíc jejich volbou zanecháte za sebou i výrazně menší ekologickou stopu. Odborníci z e-shopu Gardina.cz doporučují a nabízí terasová prkna ze sibiřského modřínu. Ten má v našich klimatických podmínkách výrazně delší životnost než běžný český smrk.

Obecně je modřín odolnějším, ten sibiřský navíc rostl v náročnějších klimatických podmínkách, proto též pomaleji, a je schopen nabídnou další odolnost navíc. Pořídit si lze terasová prkna ze sibiřského modřínu v hladkém provedení, s jemnou drážkou i s hrubou drážkou (na každé straně prkna je jiný typ drážky, rozhodnout se proto můžete až při samotné stavbě terasy). Přestože jde o jehličnan, je dřevo sibiřského modřínu tvrdé, s méně suky, jemnější a hladší.

TIP: Přečtěte si, jak na stavbu terasy moderními metodami.

Jak na ještě odolnější terasu?

Druhou možnost, rovněž ekologickou, tvoří WPC prkna. Určitě je znáte, možná jenom nevíte, že se jmenují právě takto. Jde o umělé dřevo, které se vyrábí z dřevěných pilin (55 % tvoří přírodní dřevobambusová vlákna) a z termoplastického polyethylenu (45 % HDPE). Prkna se lisují pod vysokým tlakem a vysokou teplotou tzv. technologií extruze. Jde o dřevu velice podobná prkna s vysokou odolností a UV stabilitou. Mají dlouhou životnost a jsou bezúdržbová. Gardina.cz vám na ně dá až 10 let záruky. A navíc, věděli jste, že tato prkna nekloužou?

Vše, co potřebujete vědět o stavbě terasy, než se do ní pustíte

Podívejte se na web Gardina.cz a zjistěte, co potřebujete vědět o stavbě terasy, i co k tomu potřebujete. V e-shopu koupíte vše do posledního vrutu. Obratem máte materiál u vás a můžete se pustit do stavby vysněné terasy.