Draží se nejen starožitnosti, ale také nemovitosti. Zjistěte více!

Dražby nemovitostí v exekuci

Pokud si myslíte, že nákup nemovitosti přes realitní kancelář (nebo i bez ní od přímého majitele) je jediný způsob, jak přijít k domu, bytu nebo třeba pozemku, jste na omylu. Existuje ještě jeden způsob – dražba. Možná se vám na první pohled nebude zdát věrohodný, ale jedná se o naprosto bezpečnou formu nabytí nemovitosti, která má dokonce i jednu velkou výhodu. Pojďte se s námi podívat na to, co obnáší a o čem je dražba nemovitostí v exekuci.

O tom, že se draží umělecká díla, starožitnosti nebo dokonce i zvířata, všichni víme. Možná vás ale ani nenapadlo, že se dá vydražit i vila, byt, komerční prostor, garáž nebo pozemek. Pokud hledáte nějakou nemovitost, podívejte se i na dražby, možná budete překvapeni tím, co vám mohou nabídnout.

Hlavní výhoda tkví v nízké ceně!

Často se možná jedná o zdlouhavější proces získání vysněného domu, bytu nebo jiné nemovitosti, je tu ale výhoda, která tuto nevýhodu zastíní. A tou je cena. Nemovitosti, které jdou do dražby, se prodávají za 2/3 ceny, než by tomu bylo prostřednictvím realitní kanceláře. Pokud se nevydraží v prvním kole, jejich cena může klesnout dokonce na polovinu. A to už je dobrý důvod, proč se o dražby nemovitostí v exekuci zajímat.

Pokud jste někdy byli na dražbě čehokoliv, tak v podstatě už víte, jak probíhají dražby domů v exekuci. Mají téměř stejný průběh s tím rozdílem, že nemovitost pochopitelně není fyzicky v dražební místnosti.

Kdo dá víc, ten se stává vlastníkem

Jak probíhá dražba nemovitosti? Pokud byste měli zájem o konkrétní dům, byt či pozemek z „dražebního katalogu“, musíte se do dražby přihlásit, zaplatit dražební jistotu a dostavit se v daný čas na dané místo. Tam proběhne klasická dražba, kdy se k počáteční ceně přihazuje. Kdo dá nejvíc, stane se vlastníkem. Jestliže dražba neproběhne, jistina se vám vrátí.

Jestliže vás dražby a exekuce nemovitostí zajímají, sledujte webové stránky Exekutorského úřadu Ostrava.

Sdílet článek