Dózy na potraviny využijete v každé kuchyni

kuchyňské ostrůvky

V moderní kuchyni najdete spoustu vychytávek. Nechybí chytré spotřebiče, snadno omyvatelné pracovní desky, skříňky s dostatkem úložného prostoru a nádobí v nápaditých designech.

Barevné kuchyňské varianty

Pokud máte kuchyni na míru, potom využijete každý centimetr volného místa. To však není nemožné ani s nabízenými kuchyňskými linkami, které obsahují skříňky nejrůznějších rozměrů. Pořídíte je v nápaditých designech a v mnoha barevných variantách. Ve stejném stylu seženete také kuchyňské ostrůvky a pulty. Příprava jídel probíhá stále snadněji díky kuchyňským pomocníkům, ale také velice pomáhá přehledné uskladňování potravin. Vyberete si styl, který pasuje do vašeho interiéru. K oblíbeným patří Provence, skandinávské a venkovské motivy. Kuchyně se však doplňují i kombinovanými a moderními styly.

Přehledné skladování potravin

Každou hospodyňku potěší, když si nakoupené koření, čaje, pečivo, mouky, oleje a další ingredience na vaření uloží přehledně do špajzu či do poliček ve skříňkách. Obaly od výrobců však nevypadají moc lákavě, navíc po otevření by zbývající obsah dlouho nevydržel čerstvý. Mezi nejvíce pořizované patří chlebníky, které zabraňují nejen příliš rychlé ztrátě čerstvosti, ale chrání i před tvorbou plísní. Dobré provedení obstará cirkulaci vzduchu a rychlý přístup k obsahu. Víka se dají používat i jako desky na krájení. Mezi populární dózy na potraviny patří skleněné nádoby s víkem a s úchyty z nerezové oceli. Hermetické utěsnění se postará o uchování potravin. Nejčastěji se dovnitř sypou těstoviny různého tvaru. Takto to vypadá i pěkně na pohled a hned víte, co je uvnitř uloženo. Nádobky ze skla se vyrábějí i s několika patry. Dovnitř dejte čokolády, sušenky a cukrovinky. Zavařovací sklenice lze ozdobit provázky, látkami a mašlemi. Dejte si do nich usušená jablka, višně, šípky a jiné plody.

Sdílet článek