Dovolená ve střední Evropě neznamená jet pouze k moři. I u jezera Balaton se krásně opálíte

Letní prázdniny jsou zde a s nimi i doba dovolených. Hodně lidí už má tu svou dávno zamluvenou a již se jen těší, až vyrazí na cestu. Někteří váhavci však stále přemýšlejí, kam se letos vydají. Patříte-li mezi ně, rádi se koupete, ale nechce se vám jet až na jih k moři, tak se vypravte do slunného Maďarska k jezeru Balaton. Čekají tu na vás nevšední zážitky.

Balaton nabízí středomořské klima

V Dunajské rovině se nachází největší jezero ve střední Evropě, kterému se vzhledem k jeho velké rozloze přezdívá Maďarské moře. Ano, řeč je o Balatonu, jinak Blatenském jezeru, jehož stáří je odhadováno asi na 15 tisíc let. Rozkládá se v kotlině tektonického původu, jeho délka je 78 km a šířka 12 km, průměrná hloubka je 3 metry a největší 11 m. Díky převládajícím jihozápadním větrům se zdejší klima velmi podobá tomu středomořskému. Nejteplejší měsíce jsou červen, červenec a srpen, ve kterých si turisté nejčastěji zamlouvají hotel v Balatonfüred či Siófok, což jsou zdejší oblíbené destinace.

Jaké výhody nabízí dovolená v Maďarsku

Pro české turisty je tato středoevropská země poměrně blízko, takže se do ní přepraví i po vlastní ose automobilem. A není třeba ani jet přes noc, jako tomu bývá při cestách k moři. Ubytování v Maďarsku přitom nabízí vysoký komfort, na který jsou tuzemští hosté již zvyklí. Lze se ubytovat v hotelech i penzionech, k dispozici jsou také kempy. Hotely v kraji Vesprém jsou moderní zařízení, ve kterých lze odpočívat a nabýt nové síly. Neméně zajímavé je jejich okolí, jež nabízí dostatek míst k navštívení. Není proč čekat. Letní prázdniny jsou tu, tak si zamluvte ty nejlepší hotely a ubytování na Hotely.cz. Na webových stránkách se seznámíte s aktuální nabídkou přímo v prostředí svého domova.