Dopad pepřového spreje na zdraví psa

Pepřový sprej, který má v dámských kabelkách své místo již dlouhá léta, je ochranná pomůcka sloužící k sebeobraně proti zlodějům a násilníkům. Jeho využití je však mnohem širší. Efektivně funguje například při shledání s útočným psem. Koneckonců můžete sprej použít i na svého čtyřnohého přítele, neboť nikdy nevíte, kdy na vás dokáže zaútočit. Pepřový sprej nastupuje v okamžiku, kdy slovní příkazy jsou bezvýznamné. Pro zdraví psa je tento prostředek neškodný, použijete-li ho jen ve výjimečných situacích.

Pepřový sprej na psy

Stejně jako pepřový sprej, jež se používá proti zlodějům, tak i pepřový sprej na psy dráždí oči a kůži. Po několika hodinách se postihnutá místa zklidní. Z dlouhodobého hlediska nemá pepřový sprej škodlivý dopad na zdraví psa.

Pakliže rádi chodíte na místa, kde je zřejmá vyšší koncentrace volně pobíhajících psů, měli byste se vybavit pepřovým sprejem. Ochranný sprej pro psy má jiné složení než klasický pepřový sprej používaný proti agresivním osobám. Na stránkách www.branse.cz můžete zhlédnout nabídku sprejů určených primárně na psy.

Pepřový sprej použijete v různých situacích – při shledání s neznámým agresivním psem, pro zklidnění svého domácího mazlíčka nebo při ochraně svého pejska před vzteklým psem.

Kdy používat pepřový sprej proti psům?

Odborná veřejnost se jednoznačně shoduje, že pepřové spreje byste neměli používat na svého čtyřnohého chlupáče každý den. Opět zdůrazňujeme, že pepřový sprej je účinný nástroj při obraně proti útočným psům. Přestože je neškodný, tak každodenní používání spreje na svého mazlíčka může vést k trvalým následkům zejména psychického charakteru. Se zvířetem, které milujete, byste měli zacházet ohleduplně a po pepřovém spreji sáhnout až v krajních a nevyhnutelných situacích, kdy slovní rozkazy na psa už neplatí.