Dokonalá káva začíná u zrna, končí u stroje

Bez kávy si život dokáže představit jen málokdo z nás. Pro většinu je káva tím prvním, co ráno potřebují, pro jiné je lahodný černý mok povinnou součástí oběda. Ať už patříte mezi sváteční pijáky kávy, nebo je součástí vaší denní rutiny, vždy chtějte to nejlepší. Na trhu samozřejmě najdete velmi mnoho druhů káv v podobě kávových zrn či mleté kávy a stejně tak spoustu značek pyšnících se řadou ocenění a certifikátů.

Jak vybrat ten správný stroj?

U kávy jsou rozhodujícími faktory intenzita pražení, oblast původu a též čerstvost zrn. Při výběru se vyhněte obsahu světlých nedopražených či tmavých přepražených zrn a stejně tak poznáte kvalitu kávy podle obsahu úlomků zrn. Některé typy kávy voní po ovoci, jiné oříšcích a nabízí tak zcela nový chuťový zážitek. Vše je pouze o vašich preferencích. Toho, kdo kávě nerozumí a vnímá ji spíše jako nezbytnou součást svého hektického dne, potěší i kvalitní kapsle, jejichž obsah je pečlivě kontrolován a vybírán z prémiových surovin. Pak je na řadě otázka, jaký kávovar vybrat. Praktický může být pákový kávovar menších rozměrů, ideální do menších kuchyní, a stejně tak vhodný při častém cestování. Páková varianta kávovaru je určena pro mletou kávu a slibuje jednoduché ovládání. Existují samozřejmě i vysoce profesionální pákové stroje, s nimiž jste se určitě již setkali v kavárnách a všude tam, kde kávě doopravdy rozumí. Velké oblibě se těší plnoautomatický kávovar učený pro oba druhy kávy, tedy celá i mletá zrna. Za několik tisíc korun dnes už pořídíte stroj, do něhož stačí vsypat celá zrna, přidat vodu a po stisknutí tlačítka si užívat celý kávový proces. Výsledkem bývá šálek voňavé kávy s bohatou pěnou.

Nezapomínejte na příslušenství

Kdo patří mezi fanoušky kvalitního kávového potěšení a baví ho samotná příprava i stolování, nesmí opomenout nezbytné příslušenství ke kávovaru. To zahrnuje spoustu pomocníků pro snadné servírování, dokonalé stolování i přípravu. Efektivní je samozřejmě nerezové náčiní vhodné i do myčky a působící vždy luxusním dojmem. Připravte si kávu přesně podle svého gusta a objevte novou generaci kávovarů, kávového stolování a samotné chuti kávy.