Dermatologie v Praze řeší závažné kožní problémy

dermatologie v Praze

Konkrétně dermatologie v Praze nabízí spoustu klinik určených právě k řešení dermatologických problémů. Samozřejmě si můžete vyhledat konkrétní kliniku, která bude vyhovovat vašim potřebám. Dermatologie je v podstatě druh kožního lékařství. Její zaměření z hlediska lidského těla je komplexní, zaměřuje se jak na obličej, tak i tělo a dokonce vlasy. V současnosti vám dokáže pomoci s různými problémy. Ať už si chcete nechat odstranit nevzhledné a mnohdy nebezpečné mateřské znaménko, nebo si chcete nechat vyhladit vrásky. Metody jsou převážně neinvazivní, to znamená bezbolestné a s minimální dobou rekonvalescence. Vždy záleží na daném problému a ploše těla, kterou je potřeba ošetřit.

Jelikož je doba, ve které člověk řeší každou svou nedokonalost, je dermatologický zákrok pomocníkem k vysněnému vzhledu. Mezi nedokonalosti mohou patřit i určité kožní problémy, se kterými si dnes obstojně dermatologie poradí. V článku se dále dozvíte, na co všechno se dermatologie zaměřuje. Další zajímavé informace ohledně řešení dermatologických problémů se dozvíte přímo zde.

Dermatologie – Druhy

Mezi jednotlivé druhy dermatologických procedur obličeje, které nabízí většina klinik, patří:

 • neinvazivní lifting obličeje
 • laserová epilace obličeje
 • chemický a laserový peeling
 • korekce jizev po akné
 • komplexní přístrojové čištění pleti

Všechny procedury jsou neinvazivní, není tedy potřeba žádného většího chirurgického zákroku nebo delší doba rekonvalescence. V dnešní době jsou metody na vysoké úrovni a používají se k nim špičkové, inovativní přístroje. Odborníci z kliniky s vámi vždy konzultují váš problém a vhodné řešení.

Mezi jednotlivé druhy dermatologických procedur pro tělo, patří:

 • kryolipolýza
 • injekční lipolýza
 • laserové odstranění pih a znamének
 • léčba nadměrného pocení
 • léčba celulitidy
 • dermální výplně

Jak už bylo také zmíněno výše, dermatologie se zaměřuje i na vlasy. Co všechno tedy vyřeší? Jde hlavně o terapie ztráty vlasů, která trápí sice převážně muže, ale někdy se s ní potýkají také ženy. Záleží tedy na dané klinice, zda se na tuto oblast zaměřuje a jaké možnosti metod může klientovi nabídnout.

Jak vybrat správnou kliniku

V Praze naleznete řadu klinik, které se specializují na estetickou a korekturní dermatologii. Jedná se vždy buď o soukromé lékaře, nebo rovnou o kliniku, která nabízí služby v rozšířené škále. Služby u nás bývají zpravidla kvalitní a v některých případech to může být to nejvhodnější řešení pro daný kožní problém.

Neváhejte si sjednat alespoň nezávazné konzultace s odborníky. Počítejte také s tím, že se vše nevyřeší během jedné návštěvy, ale že jednotlivých sezení budete muset absolvovat více. Lékař vám vždy pečlivě sdělí celý plánovaný průběh léčby.

Co dalšího tento obor nabízí?

Dermatologie má i odvětví korektivní dermatologie. Zde se odborníci zaměřují převážně na neinvazivní zákroky jako je lifting nebo facelift a v některých případech lze také narazit na nabídku bezoperační neinvazivní rhinoplastiky. Že nevíte, o co jde? Přeci v podstatě o plastiku nosu. Jde o korekci nosu za použití výše zmíněných dermálních výplní, tzv. fillerů. Zákrok trvá asi hodinu. Ihned po dokončení se nemusíte odebrat na neschopenku, a být několik dní doma, ale může se normálně zapojit do procesu svých běžných denních činností. Po nějaké době je však nutné zákrok opakovat, protože fillery vydrží pouze jeden rok.

Permanentní make-up je doména hlavně žen, které nebaví ztrácet čas líčením. Vyřeší estetickou stránku, díky němu můžete mít permanentně nalíčeno obočí, oční linky nebo orámované rty. Zběžné informace o permanentním make-upu naleznete zde.

Sdílet článek