Dámské lodičky jsou vždycky dobrou volbou. Svůj comeback hlásí hranatá špička

dámské lodičky

Dámské lodičky jsou přesně to, o čem povídá známé české přísloví: “Pro krásu se musí trpět”. Pravděpodobně ještě nebyly vynalezeny pohodlné lodičky na ples nebo večírek, ovšem ani menší komfort ženám nezabraňuje v tom tento typ obuvi nosit. Přece jenom jsou známé pro svůj um opticky prodlužovat nohy

I když si mnohé ženy myslí, že lodičky s podpatkem nemění svou podobu, přesto i tato kategorie sleduje módní trendy. Za letošní žhavý hit lze pojmout hranatou špičku, kterou si jistě mnozí pamatují ze zlatých devadesátek a jež je ideální pro ženy, které se zdráhají nosit vysoké podpatky.

Devadesátky hlásí svůj velký návrat

Móda z devadesátých let se promítá do aktuálních módních trendů. Devadesátky zkrátka hlásí tak velký návrat, a to se podepsalo i na světě obuvi. Doputovaly k nám modely s hranatou špičkou, která nyní rozděluje společnost. Ne všichni jsou nadšení z bot nevšedního tvaru, a ne vše k nim hezky ladí.

Boty na podpatku s hranatou špičkou však doplní nejeden zajímavý outfit. Nepůsobí méně elegantně, jsou dokonce o něco pohodlnější, i když také v nich žena nevydrží čtyřiadvacet hodin denně. Výjimkou je snad jen Victoria Beckham, se kterou se dámské lodičky spojují stejně jako den s nocí a pro kterou žádná výška podpatku není překážkou.

Když hranatá špička oku nelahodí

I když lodičky s hranatou špičkou lákají svým větším pohodlím nebo tím, že nejsou na vysokém podpatku, stejně je řada žen odmítá. Pokud se jim nezalíbí na první pohled, jejich srdce si nezískají. Ale pokud ano, už se brouzdá v e-shopech. Hledají se pouze dostupné velikosti, zjišťuje se délka stélky lodiček či více informací, podle kterých se ženy rozhodnou. Také se posílá nejeden e-mail s konkrétními dotazy a poté se zjišťují možnosti doručení, aby nám co nejrychleji přišla zpráva e-mailem, že svou zásilku můžeme v blízkých dnech čekat. 

Pokud vám hranatá špička nepadla do oka, sáhněte po lodičkách s páskem, které jsou také velmi stylové. Nosí se k méně výrazným šatům. 

Jednoznačným hitem a největším oblíbencem jsou však dámské lodičky se špičatou špičkou, které zaujaly i nás! Patří mezi nejvíce elegantní, najdete je v rámci internetu, ale i v kamenných prodejnách, kterým obuv dominuje (zde si je můžete nejen vybrat, ale i vyzkoušet). Většinou jsou na nemalém podpatku, které vám opticky prodlouží nohy.

Lodičky k šatům i ke kalhotám. Není to krok zpět

I když se tato obuv nosí hlavně k sukním nebo doplňuje šaty, sluší i úzkým džínům. Když k tomu přidáte blejzr, tričko volnějšího střihu a kabelku známé značky a syté barvy, vykouzlíte tím dokonalý outfit, který můžete použít třeba na rande. 

Ať už si lodičky chcete vytáhnout kamkoliv, pamatujte na to, že typ podpatku hraje velkou roli. Nemá vliv jen na celkové pohodlí, ale také na to, jak vaše postava bude působit. Příliš nízké podpatky vedou k deformaci postavy, vyšší ji zase dokážou (alespoň opticky) zbavit nedokonalostí, jako jsou třeba kratší nohy.

Vyhrají to u vás klasické vysoké špičaté lodičky, nebo vám učarují lodičky s hranatou špičkou z kůže a na geometricky tvarovaném podpatku?

Sdílet článek