Dámské kabáty na zimní období

Dámské kabáty na zimu

Hlavním účelem dámského kabátu je udržet vás v teple a stranou chladu. Samozřejmě ale při tom můžete vypadat stylově a zajímavě, o což se může postarat kabát ze zajímavého materiálu, jako je například ovčí vlna. Ta má spousty výhod, mezi které patří například její termoregulační a hydroregulační vlastnosti, kromě toho mohou kabáty z ovčí vlny nosit astmatici a lidé s problémy s pohyblivostí kloubů. 

Ovčí vlna totiž umí vytvářet tzv. suché teplo, které umožňuje fungování všech těchto schopností. Dámský kabát z ovčí vlny je spolehlivým svrchníkem, který vypadá trendy a přitom vás uchrání před chladem a větrem. Jistou nevýhodou je, že kvalitní dámský kabát z ovčí vlny je trochu dražší, než klasické kabáty, ale to, že musíte sáhnout hlouběji do peněženky, vám velmi rychle vykompenzuje svými schopnostmi a také svou dlouhou životností.

Dámské kabáty na zimu z ovčí vlny jsou pohodlné a příjemně se nosí prakticky kdykoliv během roku.

Ovčí vlna umí slušet

Kabáty z ovčí vlny mají nejčastěji přírodní barvy. Koupíte je tedy bez problémů v různých odstínech hnědé a krémové. Výjimkou jsou kabáty tmavé modré barvy, které jsou na trhu k dostání také. Kabáty mají většinou výrazné světlejší lemy tvořené právě ovčí vlnou, přičemž toho „obkreslování a kopírování tvarů“ jim propůjčuje právě jejich zajímavý a tolik typický vzhled. Tyto kabáty vypadají nejlépe, když mají délku zhruba po kolena, ačkoliv tato délka nesluší všem ženským postavám.

Pořídit je lze i v kratším střihu, rozhodně ale nevolte střih delší, který už byste v něm nevypadala dobře a musela byste třeba i vyhledat osobního trenéra. Dámský kabát z ovčí vlny je dobrou investicí do vašeho šatníku, zapomínat byste ale neměli na to, že potřebuje specifickou péči. Především v pračce kabát musíte prát na program pro vlnu, lepší je prát ho ručně ve speciálních prostředcích na vlnu. Sušit ho musíte volně v místnosti, protože přímé sluneční paprsky mohou vlnu poničit, stejně jako přílišná blízkost radiátoru.

Pro další inspiraci navštivte web inpirater.