Cyklistická sezóna přichází. Jste na ni připraveni?

cyklistické brýle

S pěkným počasím přichází chuť vyjít ven a dát si trochu do těla. V poslední době stoupá obliba dvou venkovních sportů a těmi jsou běhání a jízda na kole. Zatímco k běhu vám v podstatě stačí vhodné oblečení a běžecká obuv, cyklisté potřebují větší množství doplňků. Tím nejdůležitějším je samozřejmě kolo, kterým to však zdaleka nekončí.

Kontrola a údržba kol po zimě

Jízdní kola je potřeba po zimě pečlivě zkontrolovat, aby vaše první cesta byla bezpečná. Přeci jen stála dlouhou dobu bez povšimnutí a nyní si zaslouží naši pozornost.

Především je nutné zkontrolovat seřízení kola. U toho je podstatné zjistit, zda jsou pneumatiky dostatečně nafouklé a jestli brzdy s přehazovačkou správně fungují. Neméně důležité je celé jízdní kolo umýt vodou, řetěz očistit v technickém benzínu a namazat ho olejem.

Vybavení správného cyklisty

Samozřejmě na kolo můžete vyrazit jen tak v teplácích a nějaké sportovní obuvi. Váš požitek z jízdy však bude mnohem příjemnější, když si pořídíte speciální vybavení pro cyklisty. Máte-li ho z předešlých let, tak jen zkontrolujte, zda je stále použitelné. Pokud není nebo žádné vybavení nemáte, je potřeba si pořídit nové.

Co budete potřebovat?

Cyklistické oblečení je pohodlné, funkční a mnohem příjemnější než tepláky a tričko. Cyklodresy jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, který odvádí pot. Mezi oblíbené značky patří BianchiAstana nebo BMC. Od těchto značek si můžete vybrat také jiné doplňky, jako jsou například lahve na pití, ponožky a cyklistické rukavice.

Nepodceňte ani obuv. Cyklistické tretry by především měly mít lehkou konstrukci a pevnou podrážku. A jako poslední doplněk každého cyklisty připomínáme cyklistické brýle, které vás spolehlivě ochrání před větrem, sluncem i hmyzem.

Teď už jen bezpodmínečně nezapomeňte nasadit helmu (její důležitost nikdy nepodceňujte) a vyrazte na první jarní cyklovýlet. Šťastnou cestu!

Sdílet článek