Co s vaším tělem dokáže třicetidenní cvičení

členství ve fitness klubu

Chcete začít pravidelně cvičit a hledáte motivaci? Zkuste si naplánovat cvičení na třicet dnů. Již za tuto dobu totiž uvidíte první výsledky a můžete si všimnout, jak se vaše tělo začíná formovat. Vyberte si cvičení s činkami, posilování nebo oblíbenou sálovou lekci.

Jak začít

V některých případech je u pravidelného cvičení opravdu nejtěžší začít. Připravte si plán, který vám začátek ulehčí. Pořiďte si cvičební diář, stáhněte si motivační aplikaci do mobilu nebo si jednoduše začněte psát deník. Můžete si také udělat rozvrh cvičení, kde si budete jednotlivé dny odškrtávat, a tak uvidíte, kolik zbývá do konce vaší třicetidenní výzvy.

Pravidelnost cvičení

Pokud se ptáte, jak je možné, že první změny na váze nebo na centimetrech jsou vidět po měsíci snažení, může za to pravidelnost. Když si vaše tělo navykne na pohyb, začne jej vnímat jako přirozenou součást a vám se podaří zhubnout. Nárazové cvičení, například jen jednou týdně vás sice bude udržovat v lepší fyzické kondici, ale na váze nebo centimetrech se tak neprojeví, a to vás může začít po čase trápit a cvičení vzdáte úplně.

Motivace a vůle

Jedním z nejdůležitějších kroků, jak zhubnout, je najít motivaci a podpořit svou vůli. Sami byste si měli najít to, co vás pohání kupředu. Může to být chuť změnit svůj životní styl, touha zhubnout, problémy s otěhotněním, případně zdravotní problémy, které může redukce hmotnosti vyřešit. Svou vůli nejvíc podpoříte tím, že ji budete trénovat a že opravdu vydržíte.

Vydržet 30 dní

Prvních třicet dní bude opravdu nejhorších, ale poté se do cvičení zamilujete a nebudete chtít jen tak přestat. Věřte, že když vydržíte, bude vám odměnou posílení imunity, zlepšení zdraví i fyzické kondice a štíhlé zpevněné tělo. Pořiďte si členství ve fitness klubu, které budete využívat i víckrát týdně a věřte, že změna na sebe nenechá dlouho čekat.

Sálové lekce

Vybrat si můžete také ze sálových lekcí, které vás budou motivovat k lepším výkonům. Užít si je můžete s partnerem, kamarádkou nebo jiným sparing partnerem. Ze začátku se budete těšit na povídání a trávení volného času s někým, s kým je vám to příjemné, posléze zjistíte, že vás cvičení baví a cítíte se po něm plní energie. A to rozhodně stojí za zkoušku.

Cvičení ve sportovním klubu

I když můžete cvičit doma nebo venku, tak cvičení ve fitness klubu vás donutí zvednout se z gauče a začít něco dělat. Budete vědět, že když už se oblečete do sportovního oblečení a jdete například na lekci spinningu nebo třeba jógy, tak už se tomu pohybu budete věnovat po celou dobu cvičení. Na nic nečekejte a začněte svých třicet dní hned dnes.

Sdílet článek