Co nepodcenit u přijímacího pohovoru

Hledání vhodné pracovní pozice může zmařit pouhý přijímací pohovor, pokud se na něj uchazeč o práci vhodně nepřipraví. Jistou výhodu mají naopak ti, kteří již nemalým počtem přijímacích pohovorů prošli a znají tak obvyklé otázky, či techniky, jež se při hledání vhodných kandidátů na volnou pracovní pozici, uplatňují.

Musíte dobře zapůsobit

Nejen perfektně propracovaný životopis a motivační dopis jsou vstupenkou pro skvělou pracovní příležitost, ale také je nutno investovat do celkového zevnějšku. Rozhodně se nehodí přijít na pracovní pohovor v tričku s dokonce vulgárním nápisem či obrázkem. Není potřeba ani oblek (pakliže nejde o manažerskou pracovní pozici), ale slušivé, čisté a decentní oblečení. Také čistý zevnějšek již na pohled spolu se svěžím dechem. To je základ úspěchu při pracovním pohovoru.

Prezentace vlastní osoby

TIP: Inspirujte se tímto užitečným průvodcem přijímacím pohovorem

V případě, že vás čeká pracovní pohovor, připravte si předem vlastní prezentaci svého profesního života. Je vhodné vědět, co je nutné zmínit a na co chcete upozornit. Klidně mějte jako pomůcku vlastní životopis – tím lépe, ujistíte tak budoucího zaměstnavatele, že jste si vědom svých kvalit a vše co uvádíte, umíte také okomentovat.

Tradiční otázky při pohovoru

Dost často se personalisté na pohovoru o volnou pracovní pozici ptají, jak se vidí uchazeč za pět či deset let, padne také otázka na kladné a negativní vlastnosti. Vhodná kandidát na jakoukoli pracovní pozici se musí umět ohodnotit a být si vědom nejen svých kvalit, ale také znát své slabé stránky. Kdo bez nějakých oklik dokáže na otázky pohodlně odpovědět, je o krok k volné pracovní pozici blíže.

V mnohém pomohou personální agentury

Na trhu práce a v oblasti pracovních nabídek není snadní uspět, v mnohém však mohou pomoci i personální agentury, které tak snáze zhodnotí jednotlivého uchazeče o práci a pak mu také doporučí vhodné zaměstnání, na něž ho i doporučí.

Zdroj: http://www.manpower.cz

 

Sdílet článek