Co jste nevěděli o repasovaných počítačích?

Nebo možná věděli, ale špatně. Koluje o nich celá řada mýtů, kvůli kterým si pak lidé špatně vybírají. Jestli si chcete zvolit počítač přesně odpovídající tomu, co potřebujete, pojďte se s námi trochu vzdělat.

repasované počítače je stále zájem, lidé hledají ekonomická řešení ve všech oblastech života. Repasované notebooky a PC jím rozhodně jsou.

Pár let starý počítač rozhodně nepatří do šrotu

Vývoj jde rychle kupředu, to nepopíráme. Levné modely stárnou raketovou rychlostí. Pokud se ale zaměříte na prémiové řady notebooků a počítačů, ty se i po letech řadí k modelům s vysokou spolehlivostí a skvělým výkonem.

Dnes si třeba za 10 000 Kč pořídíte repasované notebooky, které v době svého uvedení na trh (což může být například 5 let) stály 50 000 Kč. Takové notebooky jsou přitom lepší než ty, jaké byste si dnes za 10 000 Kč koupili nové.

Zapomeňte na konkrétní značku

Spousta lidí má dobrou zkušenost s nějakou značkou a té se pak nadále drží. Je to ale nesmysl, kvalita low-endových počítačů je podobná nehledě na značku. Vybírat byste měli spíš podle modelové řady. Poohlížejte se po repasovaných počítačích ze sérií HP EliteBook, HP ZBook, Lenovo ThinkPad, Dell Latitude či Dell Precision. Ty jsou špičkou na trhu.

Žádný počítač není nejlepší na všechno

Mysleli jste si, že když si pořídíte drahý počítač, zvládne bez problémů všechno? Omyl, je tomu přesně naopak. Drahé počítače bývají častokrát specializované na něco konkrétního. Na začátku si tedy rozmyslete, na co potřebujete počítač či notebook právě vy.

Světem koluje ještě celá řada dalších mýtů. Uvést je na pravou míru se snaží například na pocitacezababku.cz. Již od roku 2005 prodávají repasované počítače se zárukou. V nabídce mají zejména zboží z business třídy, tedy notebooky s lepším zabezpečením, odolnou konstrukcí a delší životností.