Co je in a jaké zvolit dámské kalhotky?

Dámské kalhotky

Dámské kalhotky podléhají módě jako všechny ostatní oděvy, i když nejsou přístupné na pohled jen tak někomu. Vyznat se v jejich typech, materiálech a trendech ovšem může být pořádný oříšek. Stejně tak rozhodnout, jak si spodní prádlo správně vybrat.

Jak vybrat dámské kalhotky

Tím prvním, čím by se měla žena řídit, je samozřejmě velikost. Netřeba se za ni stydět, ani ji úmyslně snižovat. Naopak větší velikost může být výhrou, protože příliš upnuté kalhotky se začnou zařezávat a můžou se o to rychleji obnosit. Na druhou stranu kalhotky nesmějí padat a sjíždět. Pohodlnost zajistí i vyšší sed, aby lem kalhotek neklouzal nízko a neodhaloval, co nemá. Kalhotky musí ženě skvěle padnout nejen pro pocit pohodlí, ale také proto, aby se nerýsovaly ani v upnutých šatech. Tomu zabrání také bezešvé prádlo, které krásně splyne s tělem a nezanechá na oblečení žádné viditelné přechody. Správná velikost spolu s bezešvou variantou zajistí, že přes okraj prádla nebudou přetékat žádné špíčky.

Druhým měřítkem při výběru je materiál. Kalhotky se vyrábějí z nejrůznějších materiálů, tím nejosvědčenějším ovšem zůstává bavlna. Protože jde o čistě přírodní produkt, je příjemná na tělo, výborně pohlcuje vlhkost a saje pot, takže bude číslem jedna pro sportovce. Navíc je velmi jednoduchá na údržbu a sedí i lidem s citlivou pokožkou, alergikům nebo lidem s atopickým ekzémem. Kdo naopak hledá něco víc sexy, může sáhnout po krajce.

V neposlední řadě musí člověk myslet na barvu. Béžová či tělová barva je dokonalým univerzálem, který se hodí pod sukně nebo světlé kalhoty. Spodní prádlo by se obecně nemělo příliš barevně lišit od oblečení, pod kterým ho nosíme.

Brazilky, nohavičky nebo tanga?

Typů spodního prádla je nepřeberné množství a určitě je lepší mít i v šatníku více možností. Ke každé příležitosti se totiž hodí něco jiného. Klasickými kalhotkami se nic nezkazí, navíc si je žena může koupit s užším nebo širším pasem. Hodí se na běžné nošení i ke sportování. Lehké a příjemné na těle jsou i francouzské kalhotky, které se vyznačují málo vykrojenou nohavičkou.

Stálicí v oblíbenosti jsou tzv. brazilky, které jsou mírně vykrojené, a končí tak v polovině hýždí. Svůdně tím odhalují část zadečku a výborně se hodí pro ženy, které si přejí opticky zmenšit své pozadí. Podobným stylem jsou tanga, která se ale zařezávají celá, což nemusí slušet každému. Na druhou stranu se díky své minimální velikosti hodí pod tenké a upnuté oblečení. U tang platí rada, že by se vždy měla kupovat o něco větší, aby se nezařezávaly příliš.

Kdo si přeje naopak zakrýt víc než míň, může zvolit nohavičkové kalhotky. Ty jsou ideální pro štíhlé ženy s dlouhýma nohama. Ty, které si přejí stehna opticky zeštíhlet, by měly volit raději vykrajované prádlo. Vyšší pas sluší ženám, které potřebují zpevnit bříško, podobně jako stahovací kalhotky, které pomůžou vyhladit postavu a udržet ji ve správném tvaru. To je ostatně ceněným přínosem, vzhledem k tomu, že podle posledních výzkumů české ženy tloustnou.

Spodní prádlo roku 2020

Stejně jako u jiných kusů oblečení, i u spodního prádla platí, že se do módy opět vrací retro. Kdo sáhne do prádelníku svých babiček, pravděpodobně se nebude mýlit. Hitem jsou kalhotky vysoké do pasu s designem první poloviny minulého století. Oblíbené jsou i bezešvé kalhotky, které jsou díky speciální technologii na těle neviditelné. Své místo mezi spodním prádlem neztrácí krajka, ale do popředí se letos dostává samet, který dokáže velice žensky a sexy podtrhnout design spodního prádla. Vůbec nejdokonalejší variantou je pak kombinace obou materiálů – tedy krajky a sametu dohromady. Moderní je také prádlo vyrobené pouze z krajky nebo průhledného materiálu, tedy to, které značně odhaluje vše pod ním. Co se týče barvy, tak číslem jedna je béžová a všechny možné odstíny tak zvané nude. Tělový podklad můžou oživovat černé vzory, které vytvářejí efekt tetování.

A jakému spodnímu prádlu dáváte přednost vy? Řešíte trendy a druhy kalhotek, nebo prostě sáhnete po tom prvním, co vám padne do ruky?