Co dělat při ztrátě klíčů od auta

výroba autoklíčů

Také si myslíte, že vám se to stát nemůže, protože si na klíče dáváte pozor? Věřte nebo ne, stejnou věc si mysleli i všichni ti, kterým už se to stalo. Ztratit klíče od auta tak složité není.

Stačí chvilka a jsou pryč

Pokud přijedete z domova do kanceláře a klíče bezpečně odložíte na stůl, je pravděpodobnost ztráty samozřejmě minimální. Situací, kdy je ztráta klíčů od auta velmi reálná, na nás ale číhá mnoho. S něčím je shrábneme a vyhodíme, upadnou nám na ulici nešťastně z ruky přímo do kanálu, vytrousíme je z kapsy cestou s dětmi do školky. A co teprve při sportovních aktivitách venku, nebo procházkách po lese. Pak zůstaneme stát před zamčeným autem a přemýšlíme, co vše se dá dělat a jak se do auta dostat. Když máme štěstí a někde máme uschované klíče náhradní, dojedeme pro ně nebo nám je někdo přiveze a problém je vyřešený. Přesto ale musíme řešit nové klíče, abychom vždy měli nějaké náhradní pro případ nouze.

Pomoc odborníků

Nechat si vyrobit nové klíče je nejčastější a samozřejmě nejrozumnější řešení. Zůstat dlouhodobě pouze s jedním klíčem od auta naopak rozumné není, protože pokud by se s ním cokoli stalo, bude výroba nového náročná a to nejen finančně.

Starší vozy mají klíče bez jakéhokoli zabezpečení a speciálních funkcí a tak je výroba autoklíčů k nim jednoduchá a časově nenáročná. Vyrobí se kopie a často ani není nutné přistavit vozidlo. Novější auta však už v klíčích mají zabudovaný čip s kódem pro imobilizér, dálkové ovládání centrálního zamykání i další funkce a tak je v případě ztráty takového klíče nutné počítat i s překódováním, aby nový klíč fungoval bez problémů. Specializovaná firma se umí postarat o vše potřebné a vyrobit nový klíč se všemi náležitostmi a potřebnými funkcemi. K novějším typům aut je spolu s klíči dodávána i karta s kódy, které potřebujete pro výrobu dalších klíčů, je však možné vyrobit nový klíč i bez ní, jen je získání parametrů časově i finančně náročnější.

Když vám zbyl alespoň jeden klíč, nechte si kopii udělat hned, jak je to možné. Stále totiž máte originál a výroba jeho kopií je levnější než následná výroba úplně nového klíče, když dojde ke ztrátě nebo poškození toho jediného. A mít auto bez klíčů znamená nemožnost ho používat. Mějte tak k dispozici vždy alespoň jedny náhradní klíče.

Sdílet článek