Co byste měli vědět, než se rozhodnete investovat do kryptoměn?

Bitcoin

Napříč internetem se můžeme dočíst nedozírné množství dobrých rad, zaručených strategií a nejrůznějších spekulací, které se týkají investice do bitcoinu a ostatních kryptoměn. Některé slibují zázračné zbohatnutí, jiné zase odrazují od tohoto „riskantního podniku“. Je na zvážení každého, zda se rozhodne s kryptoměnami začít – faktem však zůstává, že bitcoin je volatilní a často velmi výnosná investice. Pojďme si vyvrátit nejčastější mylné informace, které investici do bitcoinu provází!

Bitcoin upadá a už se nevzpamatuje

V první řadě je dobré podotknout, že nikdo nemůže znát budoucnost. Existuje nespočetně hypotéz o tom, jakým směrem se bude kurz s bitcoiny ubírat, pravdou však je, že se pořád pohybujeme pouze ve spekulacích. Bitcoin v žádném případě není za zenitem a stále se vyplatí do něj investovat. Je zjevné, že poslední dobou hodnota mírně klesá, avšak z dlouhodobého pohledu je tato kryptoměna stále výdělečná a stoupá.

Bitcoin není pro každého

Opak je pravdou. Investovat do bitcoinu může opravdu každý – rozhodně se nejedná o pole pouze pro velké hráče. Je však potřeba zachovat si zdravý rozum a neočekávat nemožné. Investujte vždy jen takovou částku, kterou si můžete dovolit. Je dobré podotknout, že nakoupit nemusíte celý bitcoin, ale i jen jeho část.

S touto strategií nemůžete prodělat

Mnoho lidí do kryptoměn investuje s myšlenkou na rychlé a snadné zbohatnutí. Tak to ale nefunguje. Existují sice způsoby, jak výdělečnost urychlit, avšak pokud nejste profesionál, nepouštějte se do složitých strategií, které slibují nemožné.

Bitcoin klesá – prodejte nebo proděláte

Základní chyba, které se dopouští mnoho lidí. Nákup bitcoinu je ideální v době, kdy klesá jeho hodnota, a prodávejte, když jeho hodnota stoupá. Nikdy ne opačně! Možná se zdá těžké ustát psychický nátlak, pokud bitcoin klesá, avšak pamatujte, že kurz je velmi proměnlivý.

A jak jste na tom s investicemi do kryptoměn vy?