CNC obrábění je potřebné pro předměty daných tvarů

jednoúčelové stroje

Nejrůznější pracovní obory si nemohou dovolit příliš chybovat. Zefektivnění práce je na prvním místě zájmu zaměstnavatelů, kteří si mnohdy musí za pomocníky zvolit přesně zaměřené jednoúčelové stroje, které dovedou zrychlit jednotlivé pracovní procesy. 

Přesné CNC obrábění

Jednoúčelové stroje na míru si můžete nechat zhotovit od odborníků na konstrukční zpracování. Díky obrábění se dosáhne požadovaného tvaru obrobku, a to na základě dodaných rozměrů. Počítejte s maximální přesností a precizností, což je typické pro CNC obrábění a mnoho oborů zaměřených na kovovýrobu. CNC obráběcí stroje se zasloužily o větší přesnost a zrychlení hlavně sériových činností. K obrábění se nejčastěji používají materiály jako litiny, ocel, slitiny mědi a hliníku, ale i plasty a dřevo. CNC soustružení náleží mezi třískové obrábění, kdy obrobek rotuje a nůž se posouvá po jeho povrchu. Profilovací stroj se stará o válcování. Při pracovním postupu se kontinuálně ohýbá plech svitkové oceli do daného průřezu. Namontované sady válců v profilových stolicích umožňují, že jimi pás postupně prochází. Zároveň se v každé sadě udělá jistá část ohybu k docílení žádaného průřezu. Postupový nástroj je vhodný pro výrobky s vysokou sériovostí, kde se bude stříhat, ohýbat, táhnout apod. 

Vybavení pro provozy

Existuje mnoho specifických zaměření, kde se nelze obejít bez konkrétního stroje. Vyvalovačka těsta se čtyřmi teflonovými válečky půjde určitě pouze do provozů, kde se počítá s šetrnými úpravami těsta. Tvářecí nástroj seženete jako střižný, ohybový, postupový či speciální. Zakružovačky profilů, trubek a plechu náleží mezi tvářecí strojeUpínky a upínací nářadí oceníte všude, kde se chcete spolehnout na vynikající uchycení dílců pro zpracování, například během svařování. Svařovací stoly jsou vám k dispozici o větších rozměrech a v pevném provedení, nebo ve stavitelné variantě, kdy je lze výškově nastavit.

Sdílet článek