CNC obráběcí stroje usnadňují a urychlují výrobu

CNC obrábění

V posledních několika letech se oblast CNC obrábění značně posunula kupředu, přičemž stroje se používají především k soustružení a vrtání. V minulosti se používaly klasické modely, na kterých člověk zadával příkazy skládající se z kombinace čísel a písmen, ovšem taková povinnost s příchodem automatizovaných pomocníků odpadá. Počítače jsou výkonnější, a tím pádem je i práce jako taková efektivnější a rychlejší. V následujících řádcích se na oblast CNC obrábění podíváme trochu podrobněji.

V první řadě je nutné podotknout, že CNC obráběcí stroje jsou schopny provádět mnohonásobně rychleji pracovní úkony, a to i když je kladen důraz na precizní detaily a náročné tvary.

CNC obráběcí stroje jsou přesné

Pod zkratkou CNC se skrývá anglické slovní spojení Computer Numeric Control. V překladu se jedná o číslicově řízený stroj. CNC obrábění je v podstatě proces, na jehož konci dostane předmět požadovaný tvar, a to za pomocí odebírání materiálu. Jestliže hledáte odborníka na CNC soustružení, frézování a vrtání, obraťte se na společnost Company PMX s.r.o., která v daném segmentu působí dlouhá léta.

Druhy CNC obrábění

Setkáte se hned s několika základními druhy, a to třískovým a elektrojiskrovým obráběním, řezáním laserem a vodou o vysokém tlaku. Poslední skupinu ještě tvoří chemické obrábění, v rámci něhož se provádí odebírání materiálu leptáním.

Do kategorie třískového obrábění patří CNC vrtání, frézování, soustružení, vystružování, řezání, hoblování, obrážení, broušení a superfinišování. Stejně tak nechybí lapování a honování. O všechny tyto činnosti se vám dokáže postarat výše uvedený profesionál. Co se týče elektrojiskrového obrábění, do něhož potom spadají řezání a hloubení.

Tak neváhejte a obraťte se na profesionály z firmy Company PMX s.r.o., která je spolehlivá.