Cítíte se pod psa? Zavřete lékárničku a vyzkoušejte tyto přírodní čaje!

bylinné čaje

Pokud se necítíte ve své kůži nebo chcete jen něco udělat pro své zdraví, máme pro vás jednu radu. Zapomeňte na prášky, šumivé tablety či doplňky stravy a zaměřte se na čaje. Objevíte bohatý svět bylinných a ovocných chutí, který vás očaruje a především vám pomůže!

Kouzla neexistují. Čaje, které pomáhají, však ano!

Nejde se napít „kouzelného“ čaje a čekat, že bude okamžitě všechno v pořádku. Kdyby vám snad někdo něco takového tvrdil, nenechte se obalamutit. Některé čaje sice opravdu přináší úlevu ihned, zejména bylinné čaje na spaní nebo při zažívacích potížích, většina ostatních se však musí popíjet dlouhodobě a být podpořeny dalšími aktivitami.

Rady na očistu těla a boj se stresem

V dnešní době se mnoha lidem nevyhne stres. A právě čaj proti stresu může být skvělým pomocníkem. Udělejte si z pití tohoto čaje malý rituál – zhasněte umělé světlo, zapalte si svíčku, pusťte milou hudbu, čaj si nalijte do pěkného hrnečku, popíjejte a nemyslete na nic špatného. Pokud se zkusíte alespoň na chvíli takto oprostit od reality, která vám momentálně není nakloněna, jde o dobrou cestu k tomu, jak stres nenásilně a přirozeně postupně odbourávat.

Se stresem je spojeno i „zamoření“ organismu nečistými látkami, se kterými přicházíme každý den do kontaktu. Co jíme, pijeme, dýcháme – vše nás zahlcuje a někdy cítíme nutkavou potřebu se toho zbavit. Nejlepší cesta je detoxikace organismu, kterou může podpořit právě detoxikační čaj.

Dalším příkladem čaje, který se musí pít dlouhodobě, aby fungoval, je čaj na hubnutí. Ten dokáže vaše tělo stimulovat a podpořit váš organismus ve snaze zbavit se kil navíc. Ne však v případě, že si po čaji každý den dopřejete tabulku čokolády. Podobně je to i s čajem na odvodnění, který je pouze užitečným a účinným doplňkem v procesu jako celku.

Pokud dáte kvalitním čajům šanci, jistě brzy poznáte jejich účinky, ale možná ještě dříve propadnete jejich krásným vůním a lahodným chutím. A už jen to mnohým z vás vykouzlí úsměv na tváři!