Chytré hodinky: Měří počet kroků, tepovou frekvenci a některé umějí i fotit

chytré náramky

Kdo chce žít zdravě, nejen konzumuje vyváženou stravu, ale také do svého denního programu zařadil pohyb. Fyzická aktivita je pro zdraví člověka stejně důležitá jako kvalitní jídlo. Můžete se věnovat oblíbené rychlé chůzi nordic walking, běhu nebo dalším sportům, které vás baví. To je velmi podstatné.

10 tisíc kroků pro zdraví

Říká se, že by měl člověk pro své zdraví ujít denně 10 tisíc kroků. Samo o sobě číslo vypadá velmi hrozivě a spousta lidí si řekne, že to přece nemohou zvládnout. Ale opak je pravdou. Stačí vyměnit pohodlné posezení u televize za rychlejší procházku na čerstvém vzduchu a cíl budete mít splněný hned. K tomu byste však měli být vybaveni praktickým pomocníkem. Chytré náramky toho totiž umějí spoustu – měří počet kroků i tepovou frekvenci. Díky tomu pomáhají určit, jak na tom se svojí pohybovou aktivitou jste.

Praktický pomocník pro sportovce

Chytré náramky můžete na zápěstí nosit neustále, klidně si je vezměte s sebou do sprchy nebo bazénu na plavání. Jsou totiž obvykle voděodolné, tudíž jim voda neublíží. Když s náramkem budete spát, změří vám také kvalitu a délku vašeho spánku – jak dlouho jste spali hlubokým spánkem. Využít můžete chytré náramky i jako vibrační budík. Ovládání je pomocí smartphonu, do kterého si stáhnete příslušnou aplikaci. Vedle toho některé chytré náramky předpovídají počasí, což je praktické hlavně při pobytu v přírodě. 

Zábavné hodinky pro děti

Pro své děti jistě využijete GPS lokátory. Jedná se o chytré hodinky s GPS modulem, díky kterému lze zaměřit polohu vašeho dítěte. Tak lze mít dokonalý přehled o tom, kde se váš potomek pohybuje. Navíc lokátory disponují SOS tlačítkem, které v případě nouze vytočí SOS kontakt, jímž může být telefonní číslo některého z rodičů. Aby se dítko zabavilo, je GPS lokátor vybavený i fotoaparátem nebo matematickou hrou.