Chraňte svůj dům před zloději!

dveře

Prakticky každý den své byty a domovy opouštíme, ať již na krátkou chvíli, kdy jdeme na nákup, nebo dokonce na celé týdny, kdy zamíříme na dovolenou. Nikoho z nás by ani ve snu nenapadlo, že by při návratu domů mohl být náš byt vykraden. Vždyť bydlíme na rušné ulici, máme pozornou sousedku a k tomu psího hlídače. Ale ani to mnohdy nezabrání v oné nechtěné návštěvě.

Stále větší oblibou tak zůstává pořídit si dobrý bezpečnostní systém s kamerami. Na takové instalaci odbornou firmou není nic složitého a je možná jak do nového, tak i stávajícího bydlení či rekreační chalupy.Cenová relace se pohybuje od pár tisícovek do několika desítek tisíc korun, dle prvků bezpečnosti, požadavků a případné asistence zásahové jednotky, při spuštění alarmu. Samozřejmě různé hlásiče či čidla můžete tako pořídit a nastavit sami.

Čím bezpečnost můžeme ještě o něco podpořit?

Jednoznačně kvalitními vchodovými dveřmi, která budou bytelná a dvakrát zamčená. Na okna se vyplatí pořídit venkovní žaluzie, které zatáhneme, anebo ještě lépe, nastavíme automatický pohyb. Například ráno se vysunou a po obědě samo sjedou dolů. Nejenže bude takto simulován pohyb po domě, ale také zajistíme příjemný chládek v pokojích, obzvláště, máte-li doma pokojovky, či necháváte na starost sousedům drobné zvířectvo, třeba králíka. Neponechejte náhodě ani posuvná vrata do vjezdu, zkontrolujte, že jsou také důkladně zamčená, či vrata rolovací a že není mezi nimi a zemí žádná škvíra.

Další tipy?

  • Nikde na sociálních sítích nesdělujte, že odjíždíte.
  • I přes veškeré zabezpečení není váš dům trezor. Opravdu cenné věci proto dobře uschovejte či dejte ke známým.
  • Plná poštovní schránka je také jasně volajícím ukazatelem, že jeho obyvatelé nejsou doma. Domluvte se proto se sousedy, že vám ji budou pravidelně vybírat.

Co dělat v případě, že situace skutečně nastala?

Vždy je lepší mít pojištění proti těmto událostem. Každopádně s ničím v žádném případě nehýbejte a zavolejte ihned na linku 158.