Chraňte svoji pleť před mrazem!

nerovnoměrný tón pleti

Stejnou péči, kterou věnujeme naší pokožce v létě, bychom jí měli dopřát i v zimě! A to dokonce ve větší míře. Ostré slunce, mráz, suché topení i nedostatek vitamínů, které přijímáme ve stravě v kombinaci s nižším pitným režimem… To vše se na naší pleti dokáže podepsat.

Nejčastějším příznakem není jen pocit suché a napnuté kůže, ale především nerovnoměrný tón pleti – jako třeba začervenání, rozšířené póry či drobné vrásky a otoky kolem očí, které značí, že si pleť žádá důkladnější péči o oční okolí.

Základním stavebním kamenem je kvalitní krém. Právě zimní období si žádá vydatnou péči. Zapomeňte proto na séra s lehkou strukturou a volte přípravky mastnější a hutnější, jenž vaši tvář jak vyživí, tak především ochrání. Cílem by pro vás měly být pečující produkty na bázi tuku a oleje, které pleť hydratují, vlhkost v pokožce uzamknou a zabrání její ztrátě.

Péče pouze zvenčí však nestačí. Nezapomínejte proto ani na pitný režim! A protože máme v zimním období menší pocit žízně, vyzrajte na sebe tak, že si v práci či doma na stůl postavíte džbánek vody s ovocem či neslazeným zeleným čajem, který vám dodá nejen vitalitu, ale i antioxidanty. Pozor také na skrytý cukr! Chladné počasí láká k zahřátí ve formě svařáku, bombardina se šlehačkou či jiných dobrot, avšak slazené nápoje dokáží napáchat na naší pleti pořádnou neplechu. Nejčastěji se nám pak tyto dobroty připomenou výskytem pupínků. Každý večer si pleť proto vyčistěte gelem a dopřejte si klidně každý druhý den hydratační masku.

Vaší pozornosti by neměl uniknout ani dekolt, kterému byste měli věnovat stejnou péči jako obličeji a nešetřit na něm! Také ruce jsou díky menšímu trendu nošení rukavic velmi namáhány a ozvou se, až je bohužel pozdě – svěděním, rozpraskáním kolem nehtového lůžka či drsnými bílými mapami. Pořiďte jim proto mastný krém a několikrát za den je jím ošetřete. Jednou za týden je rozmazlete olejovým zábalem, který můžete nechat klidně přes noc, jen si na ruce nasaďte bavlněné rukavičky, které si můžete pořídit právě speciálně na tyto kúry.

A zima ani mráz vaši krásu neohrozí.