Chcete se poctivě živit obráběním? Nezapomínejte na kvalitní měřidla

Obrábění kovových materiálů je velmi složitý obor s jasnou budoucností. Pokud tedy ovládáte toto řemeslo, nemusíte se obávat nedostatku práce. Postupem let se samozřejmě budete muset přizpůsobovat nejnovějším trendům, stále větším přesnostem i důrazu na kvalitu obrobků. Jak se s těmito požadavky vypořádat?

Setiny i tisíciny milimetru 

V dnešní době, kdy danému odvětví dominují CNC centra, není žádnou výjimkou řešit pouhé setiny i tisíciny milimetru. Takto nepatrné rozměry vyžadují klienti ze všech odvětví – automobilového, zdravotnického, energetického či třeba leteckého. Nejspíše vám je jasné, že splnit takový úkol není jen tak. Budete potřebovat nejšpičkovější nástroje, perfektně napsané programy a neustálé měření všech důležitých rozměrů, úchylek i tolerancí. 

Přesně proto přichází na scénu kvalitní měřidla v nejrůznějších podobách. S jejich pomocí ihned zjistíte, zdali je nutné ještě obrobit několik setin milimetru, nebo jste naopak daný rozměr perfektně splnili. 

Složité tvary 

Naprostým základem je moderní digitální mikrometr, s jehož pomocí změříte téměř všechny vnější rozměry. Přehledný displej vám ihned ukáže konkrétní hodnotu bez toho, abyste museli odpočítávat čárky (jako v případě klasických mikrometrů). Díky tomu ušetříte spoustu času, práce a vyhnete se omylům.

Repertoár poctivého obráběče sestává i z hloubkoměru, dutinoměru, úchylkoměru, posuvného měřítka, výškoměru a čtyř základních druhů kalibrů. Kde všechny tyto pomůcky pořídíte za příjemnou cenu? 

Podívejte se na webové stránky oblíbených dodavatelů Michovský TOOLS, kde v mžiku pořídíte nástroje, měřidla i kalibry všech normovaných provedení. Veškeré položky jsou vždy skladem, a tak se dočkáte velmi rychlého doručení až k branám vaší dílny.