Chcete jezdit na koni? Těchto 5 základních věcí musíte mít!

Jezdecká helma

Obdivujete koně? Uvažujete o tom, že se na nich začnete učit jezdit vy nebo třeba vaše děti? Koně jsou překrásná elegantní zvířata. Jízda na nich ale vyžaduje disciplínu a samozřejmě nutnou výbavu, která vás jednak ochrání při případném pádu a také zajistí větší komfort vaší jízdy. Jako první vás určitě napadne jezdecká helma. Ano, máte pravdu, ta ve výbavě žádného budoucího žokeje nesmí chybět! Které další věci si budete muset pořídit?

  1.       Jezdecká helma

Helma je základním doplňkem každého, kdo chce jezdit na koni. Dnes se vyrábí helmy velmi lehké a vyvětrávané, takže je jejich nošení velmi komfortní. Navíc také podléhají módním trendům, tudíž s jejich designy bude spokojený každý, i ten nejnáročnější, zákazník. Samozřejmě se nabízí velikosti jak pro dospělé, tak pro děti.

  1.       Rajtky neboli jezdecké kalhoty

Investovat do rajtek se každopádně vyplatí, i když si můžete myslet, že na koni se dá jezdit v čemkoliv. Moderní jezdecké kalhoty jsou vyrobeny z materiálů, které nekloužou a jsou vyztuženy v místech, kde jsou nejvíc namáhány. Zároveň jsou dostatečně pružné a velmi pohodlné. Nabízí se v různých druzích, dokonce i jako legíny, což ocení samozřejmě hlavně ženy a dívky.

  1.       Jezdecké boty

Myslíte-li to s jízdou na koni vážně, budete potřebovat i speciální boty, které skvěle drží ve třmenech. Jsou vyšší a mají podpatky, které zde nejsou na parádu, jako je tomu u městské obuvi typu „koně“. Mají svůj účel, kterým je zabránění proklouznutí boty z třmene.

  1.       Chapsy

Jedná se o tzv. návleky na boty, které chrání jezdcovo lýtko před odřením o třmenové řemeny. Můžete si pořídit pohodlnější nižší jezdeckou obuv a k nim v případě potřeby vždy doplnit tyto „návleky“, které jsou nejčastěji kožené. Pokud vám nebudou vyhovovat, sáhněte po podkolenkách.

  1.       Jezdecké rukavice

Určitě si pořiďte alespoň jedny rukavice. Jsou praktické, neodřete si prsty, ani nespálíte dlaně, pokud by vám jimi vodítko prudce projelo. Rukavice také slouží k lepšímu držení koně a samozřejmě vodítko vám nebude prokluzovat. Nabízí se i rukavice na zimu, které navíc zahřejí.

Veškeré potřebné vybavení nabízí Horse-trade.cz.

Sdílet článek