Chcete bydlet rychle a levně? Zkuste mobilheim!

mobilheimy

Mnoho lidí chce v dnešní době vlastnit alespoň malý domek, mít kolem sebe kus zeleně a také možnost opustit městský ruch. Jenomže ne každý splní nároky na vyřízení hypotéky a ceny domů i chalup jsou v dnešní době stále příliš vysoké. Jednou z možností je pořízení mobilního domku. 

Mobilní domky, neboli mobilheimy, jsou hojně využívané například v Nizozemí nebo ve Velké Británii. Už ale i v České republice nachází své příznivce. A to hlavně mezi ženami toužícími po zahrádce, staršími páry, kteří chtějí opustit město a mají nízké nároky na bydlení a také mladými rodinami s dětmi, kteří chtějí dům, ale chybí jim finance.

Výhody mobilních domků

Jejich hlavní výhodou je rychlá dostupnost. Skládají se z jednotlivých modulů, které se k sobě přimontují. Výroba domků trvá přibližně dva měsíce a jeho položení asi dva dny. Zároveň mají status plnohodnotné dřevostavby. Takové mobilní domky se vyrábí i v České republice a dá se v nich trvale bydlet.

Mohou být postavené napevno na základové desce, ale také mohou mít podvozek a kola a být tak naprosto mobilní. Vše tady záleží na přání budoucího majitele, který by měl už dopředu vědět účel stavby a podle toho se rozhodnout třeba také o velikosti domku. Ty mobilní se doporučují samozřejmě menší, ale omezení tu žádné není.

Proč dát přednost domku vyrobenému u nás

Pokud se pro mobilheim rozhodnete, rozhodně volte ten, který je vyroben v České republice. Mobilheimy dovezené ze zahraničí nesplňují naše parametry a vy tak nemusíte získat souhlas pro bydlení. Domky ze zahraničí splňují jen požárně bezpečnostní evropskou normu a o tom, zda se jedná o stavbu nerozhoduje norma, ale stavební úřad.

Také nejsou zateplené, takže v zimě se v nich prakticky bydlet nedá. Oproti tomu české domky se zateplují automaticky od 50 m2.

Pokud vás zajímají další informace ohledně mobilních domků a dřevostaveb zavítejte na webovu adresu mobilní domky.