Byty k pronájmu Mariánské Lázně: nyní dostupnější než před rokem

Byty k pronájmu Mariánské lázně

Pokud se dlouhodobě zajímáte o trh s nemovitostmi v tomto lázeňském městě, pravděpodobně jste mohli pozorovat zajímavý trend posledních měsíců. Byty k pronájmu Mariánské lázně jsou aktuálně levnější než dříve. Proč? Příčinu hledejme v současné ekonomické situaci. Podívejme se na to, jak se proměňují ceny na trhu a jakým způsobem toho lze využít v náš prospěch.

Jaké faktory ovlivňují cenu pronájmů v Mariánských lázních?

Velmi důležitým prvkem je aktuální ekonomická situace v místě. Je jasné , že trhem hýbe současná pandemická situace. Třeba lidé, kteří jsou majiteli restaurací a obdobných zařízení, mají velké komplikace. To platí i pro jejich zaměstnance, kteří v mnoha případech přišli o práci. Jak se to vše může projevit?

Pokud se majitelé nemovitostí ocitnou v problémech, budou nuceni se jich zbavovat

Tento trend se promítá i do situace majitelů nemovitostí. Všichni, kteří nebudou mít příjem z pronájmů, se mohou dostat do problémů. To platí i pro ty, kdo bydlí v bytech na hypotéku. Byt je sice napsán na ně, ale byt patří bance až do úplného zaplacení. Pokud neplatíte, velmi rychle se ukáže, kdo je skutečným vlastníkem. Díky tomuto začarovanému kruhu se může velmi jednoduše stát, že bude na trhu stále více volných nemovitostí a zároveň bude klesat poptávka. To vše snižuje ceny nájmů.

Je správná chvíle na pronájem vlastního bytu?

Vždy záleží na konkrétních podmínkách a na životní situaci. Pokud můžete zodpovědně platit své závazky a víte, že vaše práce není ohrožena aktuálním děním, můžete v současnosti získat mnohem lepší podmínky, než tomu bylo například minulý rok. Navíc je zde výhoda zmrazení aktuálních cen. To znamená, že jakmile si pořídíme nový pronájem bytu, budeme po určitou dobu platit předem dohodnutou cenu, která je v tuto chvíli nižší, než tomu bylo dříve.

Díky této výhodě můžete ušetřit finance nebo si za stejnou cenu pořídit byt větší. Ten budete minimálně jeden rok platit za výhodnějších podmínek. Na druhou stranu, pokud je vaše situace nejistá a nemáte dobré vyhlídky do budoucnosti, nemusí být stěhování ideální řešení.

Jakým způsobem přistupovat k pronájmu nového bydlení?

Velmi důležité bude nalézt kvalitního realitního partnera, který vám ušetří mnoho času a trápení. Kvalitní makléř je k nezaplacení a s jeho pomocí může vše proběhnout rychle a bezproblémověí. Ale jak poznat skutečně kvalitního profesionála? Schopný realitní specialista by měl mít tyto základní vlastnosti:

  • Na vyžádání je schopen ukázat velké množství úspěšně dokončených obchodů.
  • Za každých podmínek je spolehlivý a dochvilný, ať už jde o jakoukoliv situaci.
  • Vždy dodržuje předem dohodnuté domluvy a má vše podložené transparentní dokumentací v podobě smluv.

Na tento seznam samozřejmě patří i mnoho dalších bodů, které si však uvedeme jindy. Jakmile jste našli spolehlivého makléře nebo kancelář, přichází čas na uzavření smlouvy.

Na co si dát pozor při uzavírání nájemních smluv?

Hlavním předpokladem úspěšného realitního obchodu jsou nastudované smlouvy. Nikdy nepodepisujte smlouvu, kterou jste si předtím nepřečetli. Mohou se v ní nacházet nepřiměřené nebo dokonce nelegální podmínky, penále a povinnosti. Příkladem mohou být například náklady na opravu a údržbu nemovitosti, které by mohly v určitých případech jít za vámi. Pokud si jste jistí, že je smlouva v pořádku, neváhejte podepsat a užívejte si život v Mariánských Lázních!

A jaké jsou vaše zkušenosti s pronájmem bytů? Napište nám komentář!

Sdílet článek