Bydlení: co je trendy?

realitní kanceláře

Na módních molech se návrháři předvádí, co za oblečení bude hitem následující sezóny. Trendy se však netýkají jen oblékání a doplňků, ale také bydlení. Jaké jsou ty aktuální?

Jak jde čas

Naše prababičky bydlely v chaloupce, kde byla jedna místnost a v ní se žilo. Sloužila jako kuchyň, obývací pokoj, ložnice i pracovna. Dnes máme většinou k dispozici více místa a jednotlivé místnosti mají své jasně dané úkoly. I to se ale postupem času měnilo, v nedávné minulosti byla trendem samostatná kuchyň a oddělený obývák, aby návštěvy neviděly, jak se připravuje jídlo a zbylý nepořádek se mohl nechat za zavřenými dveřmi. To je dnes jinak, většina lidí, kteří hledají byty a domy na prodej, se zajímá o společnou kuchyň s obývákem. Zvláště mladší generace si zvykla se s přáteli dělit o přípravu jídla, setkávat se ještě před slavnostní večeří a vařit společně, proto vítá otevřený prostor, kde je možné se bavit i vařit zároveň. Podobný trend je v zahraničí už mnoho let, k nám se vzhledem k politické situaci dostával postupně. Pokud tedy máte dům na prodej, bude společná kuchyň s obývákem rozhodně velkým lákadlem pro potencionální kupce.

Designové styly

Stejně tak, jako s sebou doba minulá nesla dispozice bytů i domů, patřil k ní i určitý designový styl. Dnes bychom ho nazvali retro a sektorový nábytek a plastové židle mají stále své obdivovatele. V moderním bydlení ale vládnou spíše přírodní materiály a tlumené barvy, které mohou ladit s výraznými doplňky. Velmi oblíbený je vesnický a provance styl, které si pohrávají s bílou barvou, ještě více čistých linií a minimalismu pak nabízí styl skandinávský. Kromě přírodního dřeva a bambusu se používá také beton, sklo a nerez ocel. Po moderně vybavených domech a bytech mají realitní kanceláře nejčastější poptávky. Důležité ale je především to, jak se u sebe doma cítíte vy a co vyhovuje přímo vám, bez ohledu na módní trendy.

Velkou roli v interiéru hrají barvy a často také určují, jak se v daném místě budeme cítit. Někdy tak stačí jen změnit celkové barevné ladění domu nebo bytu a hned je z něj naprosto jiná nemovitost.

Sdílet článek