Buďte i v létě krásná od hlavy až k patě!

kadeřnictví

V létě je důležité pečovat o vlasy a pleť víc, než kdy jindy. Horké slunečné dny jim totiž dávají hodně zabrat. Nicméně každá žena chce vypadat krásně – a to vždy, všude a v každé situaci, tedy i navzdory tropickému počasí. Jak toho docílit?

Vlasy plné zdraví a krásy

Největší zatěžkávací zkoušku podstupují v létě naše vlasy. Škodlivé UV záření, vysoké teploty i ostré slunce se na nich totiž neblaze podepisují – jsou vysušené, roztřepené a chybí jim zdravý lesk. Nechcete-li je dostat do stadia, kdy jim nepomůže nic jiného než nůžky, pak na jejich záchraně musíte začít pracovat co nejdřív. Zavítejte do kadeřnictví, kde dostanou profesionální péči. Odborníci jim tady sestaví kúru přímo na míru. Sami jim můžete hodně ulevit tím, že budete dodržovat určitá pravidla. Přestaňte vlasy fénovat, používejte pokrývky hlavy, po koupání v bazénu či moři je pořádně umyjte šamponem, čas od času jim dopřejte také hloubkovou regeneraci v podobě masek.

Zářivá a čistá pleť

Pokožka si v létě zaslouží hlavně pořádnou hydrataci. Ke každodennímu používání krému přidejte alespoň jednou týdně ještě intenzivní hydratační masku a při ruce vždy mějte osvěžující vodu ve spreji. Nepřehánějte to s make-upem, velké nánosy se kvůli potu rozpíjí a vytváří nehezké mapy. Denní líčení by mělo být lehké, volte jemné tóny, které podtrhnou vaši přirozenou krásu. Velkou pozornost věnujte úpravě obočí, které rámuje celý váš obličej. Investujte do voděodolných líčidel, dnes není problém sehnat v této variantě pudry, tónovací krémy, oční stíny nebo řasenky.

Dokonalé nehty

V tomto období totiž jen těžko skryjeme nohy do těžkých bot a ruce do rukavic. Mějte proto dokonalou manikúru i pedikúru a dávejte nehty všem na odiv. Nebojte se výrazných barev, odložte nudu a šeď a vsaďte na nové trendy odstíny – žlutá či korálově červená skvěle ladí s opálenou pokožkou. S obyčejným lakem na nehty si ale nejspíš nevystačíte. Chlorovaná voda ani mořská sůl totiž k dlouhé životnosti laku příliš nepřispívají – spíš naopak. Vyrazte proto k profesionálům a vyzkoušejte metodu shellac. Díky ní si budete moci užívat nehtů bez jediné chybičky po několik dlouhých týdnů!