Botník – domov pro vaši obuv

botník

Zajisté znáte tuto situaci – dorazíte domů z práce nebo ze školy a první co uděláte je, že si okamžitě vyzujete boty. Ale nechat je jen tak volně pohozené by nevypadalo vůbec hezky, potřebují tedy svůj úschovný prostor. Do předsíně či vstupní haly se vám bude jednoznačně hodit stylový botník, do něhož si můžete odkládat svou obuv. Přesněji řečeno nejenom vy, ale i ostatní členové vaší rodiny a návštěvy, které k vám zavítají.

Pokud budete využívat služeb botníku, tak bude vaše vstupní místnost pokaždé uklizena a bude působit velice estetickým dojmem, neboť ji nebudou vzhledově rušit všude povalující se boty. Botník je ale nejenom kusem nábytku, který vám pomáhá udržovat pořádek ve vaší předsíni, ale i skvělým designovým doplňkem. V případě, že si totiž vyberete botník, jenž ladí ke zbytku chodby, vzhled vaší vstupní místnosti se rázem dostane na vyšší level.

Výběr botníků je vskutku pestrý

Botník si tedy vybírejte tak, aby co možná nejvíce ladil k ostatnímu nábytku ve vstupní místnosti, její výmalbě a podlahové krytině. Ale to samo o sobě samozřejmě nestačí, dalším nesmírně důležitým kritériem výběru by měla být velikost botníku – již před jeho samotným nákupem si je třeba ujasnit, kolik párů bot potřebujete schovat. Naštěstí trh v tomto směru nabízí téměř až neomezené možnosti, a vy tak máte bez problémů příležitost koupit jak malé botníky pro pár párů bot, tak i botníky velkých rozměrů, kam se vám vejdou klidně desítky párů bot.

Stejně široká je i nabídka otevírání botníků. Vsadit můžete na klasiku v podobě uzavíratelných vyklápěcích botníků, které jsou skvělé v tom, že se vám na obuv nepráší. Naopak lidem, kteří mají rádi o svých botách dokonalý přehled a chtějí je mít vždy na očích, bude více vyhovovat otevřený policový botník, z něhož si bez větší námahy můžete, kdykoliv je budete potřebovat, vybrat vaše oblíbené boty.

Důležitý je i materiál, ze kterého je botník vyroben

Ať se rozhodnete pro nákup otevřeného či uzavřeného skříňového botníku, vězte, že ty jsou k dostání v celé řadě rozličných dekorů a množství barevných variant, o spoustě různých tvarů ani nemluvě. V sortimentu botníků si tak svého favorita najde bez problémů opravdu každý.

Co se týče materiálů, tak nejoblíbenější variantou jsou jednoznačně dřevěné botníky, vůbec nejvíce pak ty ze světlého dřeva, jež jsou nesmírně univerzální – hodí se tedy do jakékoliv předsíně či šatny. Zároveň jsou i odolné, vydrží vám klidně desítky let. Drobné ozdobné doplňky botníků bývají nejčastěji vyráběny z lamina či ekokůže. Cena takovéhoto botníku není přitom závratná, začíná klidně už na 700 Kč, což je tedy částka, za kterou můžete mít navždy klid od poházených bot v předsíni nebo ve vstupní hale.

Sdílet článek