Blíží se stěhování, jak se na něj připravit?

stěhování domu

V nadsázce se říká, že stěhování je horší než požár, protože za léta bydlení se nashromáždí neuvěřitelné množství věcí, o němž často ani nevíme, že ho máme. Zvláště pokud patříte mezi milovníky suvenýrů a máte prostorově náročné koníčky. Ať už stojíte před otázkou stěhování bytu či rodinného domku, vyklízení chalupy anebo garáže, důležité je postupovat systematicky a na vše se připravit ve správně navržených krocích.

Veličina jménem čas

Co vám nemusí hrát úplně do karet, je čas. Stěhování domu bude určitě složitější a fyzicky i psychicky náročnější, pokud stěhovací proces budete odkládat na poslední chvíli. Než ale k samotnému převozu nábytku a krabic s věcmi dojde, připravte se na balení a třídění domácnosti. Jednoduše budete stát před krokem, co si nechat, co komu podarovat a čeho se definitivně zbavit. To je věc, kterou za vás zkrátka nikdo neudělá a přitom platí obecné pravidlo, že co se rok nepoužívá, není potřeba. Někdo může namítat, že jednou za rok vytáhne remosku ještě po babičce na pečení svatomartinské husy, to už pak záleží spíš na vás, zda s sebou do nového chcete tahat zbytečnosti, popřípadě zda má vaše volba nechat si cokoliv jasné opodstatnění.

Už dávno také neplatí, že stěhování musí probíhat za pochodu domácnosti. Naštěstí existují firmy disponující velmi statným a ochotným personálem, což vám ušetří ve výsledku bolavá záda nebo únavu. Ceník stěhování se může u jednotlivých firem lišit, nicméně je lepší připlatit si a mít jistotu, že při vynášení, převozu i sestavování nábytku a vašich osobních věcí bude vše v pořádku bez zbytečných škod. Rozhodnete-li se stěhovat vlastníma rukama, budete potřebovat dostatek obalového materiálu. Určitě vám poslouží krabice všech velikostí a v neposlední řadě praktické výplně, bez nichž by mohlo dojít u křehkých věcí k poničení. Obalové materiály vám může zajistit i stěhovací firma a to bez ohledu na to, zda jde o stěhování bytu, domu, kanceláře, školy či hotelu a restaurace.

Kdy určitě sáhnout po odborné síle? V případě stěhování těžkých břemen. Masivní nábytek, velké hudební nástroje a v neposlední řadě objemné kusy nábytku jen tak snadno nepřestěhujete. Tady se vyplatí prohlédnout si, jaká je cena stěhování a svěřit se do rukou profesionálů.

Další služby pro zákazníky

Stěhování Praha se kromě samotného stěhování soustředí i na velmi důležité a hojně poptávané služby. Mezi ty nejžádanější patří zaručeně autodoprava s několika vozy o objemu nákladového prostoru od tří až po dvacet čtyři metrů krychlových, přičemž díky vozům lze stěhovat menší zásilky i celé rodiny. Kromě autodopravy se na pražskou stěhovací firmu smíte obrátit v požadavcích na vyklízení a likvidaci objektů a to od bytů, sklepů, přes garáže, domy, chaty až po sklady a jiné objekty. Firma vám může zajistit přistavení kontejneru pro vyklizení či vytřídění prostor a stejně tak vám garantuje odvoz na sběrný dvůr a eko likvidaci, tedy správné třídění materiálů k následné recyklaci. Nejen u vyklízení pozůstalostí určitě využijete odvoz papíru, plastu, dřeva kovu, likvidaci nábytku či skartaci dokumentů.

Balící servis bez starostí

Jak již bylo zmíněno, balící servis je stěžejní v počátečních přípravách stěhování. Chcete-li si vše zabalit a roztřídit sami, určitě využijte balící servis, abyste nemuseli řešit fólie, krabice, kartony, bublinkové fólie a další obalový materiál. Starší i slabší osoby pak mohou profitovat z manuální výpomoci, kdy sami rozhodnete, co dotyčná výpomoc bude dělat a kde ji zrovna potřebujete. Komu se to ale řešit vlastně vůbec nechce, má stále možnost sáhnout po stěhování na klíč a prakticky o nic se nestarat. Přitom už dávno neplatí, že toto řešení je atraktivní pouze pro firmy a podniky, dnes už chtějí bezstarostně stěhování prožívat i rodiny a jednotlivci.

Sdílet článek