Biomag: Přístroj na principu magnetoterapie léčí spoustu zdravotních neduhů

biomag

Někdy stačí jen okamžik k tomu, aby se vám život obrátil vzhůru nohama. Třeba o sportování se říká, že je pro zdraví člověka nezbytné. Ale sportem si můžete přivodit i nepříjemné zranění, které vás na několik týdnů vyřadí z běžné činnosti. A co teprve, když vám třeba zlomenina zanechá trvalé následky, s nimiž se pak musíte potýkat.

Pulsní magnetoterapie 

Mezi přístroje, které se ve velké míře využívají v nemocnicích, patří také pulsní magnetoterapie. Dokáže ulevit od bolestí, pomáhá hojit nebo zvyšovat sportovní výkon. Na jakém principu pracuje? Jedná se o vysoce polarizované elektromagnetické vlny s nízkou energií o vlnové délce od 500 do 2 500 nanometrů. Jejími hlavní účinky jsou:

  • snížení a odstranění bolestí,
  • urychlení regenerace a hojení nebo látkové výměny,
  • zlepšení prokrvení a uvolnění křečí,
  • odstranění otoků.

Jak léčit polyneuropatii, poúrazové stavy nebo bolesti při zánětech kloubů?

Díky pozitivním účinkům pulsní magnetoterapie je možné ji využívat při léčbě artrózy, zánětů kloubů a páteře, syndromu karpálního tunelu, při rehabilitaci poúrazových stavů. A nejen na to. Je účinná také pro léčbu polyneuropatie, což je různorodá skupina poruch periferních nervů, jež se projevuje bolestmi a necitlivostí v končetinách. Trpí jí velmi často diabetici, pacienti s revmatoidní artritidou nebo lymskou boreliózou. Na otázku, jak zastavit polyneuropatii, můžeme odpovědět, že lze využít účinné pulsní magnetoterapie.

Tip: pulsní terapii využijete i při svalové únavě.

Léčba pásového oparu

Nepříjemným a bolestivým onemocněním je pásový opar, který se vyskytuje hlavně u dospělých, již se setkali s virem planých neštovic. Výsev typické kožní vyrážky je spojený s bolestí, která hned tak neustupuje. Léčení pásového oparu může proto být urychleno také použitím pulsní magnetoterapie, a to pomocí přístroje Biomag. Využívají ho:

  • nemocnice,
  • domovy pro seniory,
  • ordinace praktických lékařů,
  • sportovní kluby. 

Dokonce je možné si ho pořídit domů a léčbu provádět ve známém domácím prostředí, které zajisté je pro řadu pacientů nejpříjemnější.

Sdílet článek