Bazén a praktické bazénové příslušenství pro vaše pohodlí na zahradě

bazén

Nechali jste si ten nápad s vlastním bazénem projít s hlavou a už se nemůžete dočkat, až ho na jaře začnete realizovat? Mít svůj bazén u domu je snem mnoha lidí. Je to tak báječné vyjít ven na zahradu a pohroužit se do příjemně chladivé vody, která v parném létě osvěží. Vlastnit takový bazén není v současné nic mimořádného. Ostatně nabídka tohoto sortimentu je v obchodech i na internetu pestrá. Stačí si jen vybrat ten svůj.

Nadzemní, nebo zapuštěný bazén? 

Jako první se budete rozhodovat, jestli si pořídíte bazén nadzemní, nebo zapuštěný do země. Záleží také na tom, jaké množství financí máte pro realizaci vašeho plánu. Zapuštěný bazén bývá dražší, ale zato vzhledově zajímavější. Nadzemní je pohodlný, levnější a také splní účel, který má mít. Nemáte-li na zahradě dostatek prostoru, asi se budete muset spojit s některou variantou nadzemních bazénů. Ale i zde je třeba řešit to nejdůležitější, a tím je čistota vody.

Základem je kvalitní filtrace 

Žádná voda v nádrži nevydrží dlouho čistá, pokud se jí člověk nevěnuje. Stačí, aby zafoukal vítr, a na vodní hladinu se snese nečistota z okolí. Stojící voda podléhá kažení, je třeba se o ni opravdu dobře starat za pomoci bazénové chemie. Základem je mít kvalitní pískovou filtraci, kterou voda proudí a čistí se. Jen tak zůstane průzračná a lákavá.

Bazénové příslušenství 

S pořízením bazénu je však nutné myslet také na bazénové příslušenství, jako jsou solární sprchy, vysavače, oběhová čerpadla, UV lampy, protiproudy. Všechno toto zlepšuje komfort při využívání bazénu. Něco je nutností, jako třeba písková filtrace, jiné příslušenství není nezbytné. Nabízí však pohodlí, které ocení každý, kdo bazén vlastní. Třeba taková solární sprcha pracuje na principu energie získané ze slunečního záření. Lze se pod ní zchladit i opláchnout před vstupem do bazénu. A navíc bezplatně, když sluneční paprsky jsou zadarmo.

Sdílet článek