Balík ze Slovenska do Čech dorazí do 3 pracovních dnů

Balík ze Slovenska do Čech

Balík ze Slovenska do Čech je skvělý obchodní nástroj. Slovensko pro nás bylo 2 největším exportním trhem v minulém roce. Dříve jeden stát sice rozdělili hranice, ale vazby jsou stále silné. Obchod je oboustranně prospěšný. O tom vypovídají uvedené bilance naší republiky. Nic z toho by však nebylo možné bez kvalitní logistiky. Pojďme si říct něco o přepravě do Čech.

Jak dlouho trvá doručení balíku ze Slovenska do Čech?

Doručení trvá standardně 1-3 pracovní dny. Co může mít vliv na doručení?

 • Den odeslání
 • Rozměry zásilky
 • Typ logistické služby
 • Výběr přepravní společnosti

Náš tip: Odesíláme balík do Čech. Podle čeho si vybrat přepravce?

Budeme odesílat jednorázově nebo pravidelně? Pokud jednorázově, máme situaci mnohem jednodušší. Najít spolehlivého přepravce není složité. Stačí zadat parametry do vyhledávače a můžeme poměrně snadno zjistit nejvýhodnější nabídku.

Potřebujeme odesílat pravidelně? Můžeme si vyjednat lepší podmínky. Jak je to možné? Většina logistických společností potřebuje pravidelné objednávky. Čím více odesíláme, tím nižší ceny můžeme získat. Většina firem ani nezačne spolupracovat bez smluvního dokumentu.

Jaké doplňkové služby můžeme očekávat?

V logistice existují dvě kategorie doplňkových služeb. Pro naše účely je označíme standard a extra. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jak název napovídá, některé doplňkové služby nabízí jen opravdu málo společností.

Co zařadíme do kategorie extra?

Některé logistické společnosti posunuli doplňkové služby na jinou úroveň. Jaký servis můžeme v této kategorii očekávat?

 1. Češi a Slováci si rozumí. V našem případě nebude jazyková bariéra takový problém. Nicméně některým právnickým termínům je dobré rozumět přesně. Proto je možné si objednat překlad smluv a dokumentů.
 2. Když podnikáte v jiné zemi, dost možná budete potřebovat bankovní účet v lokální měně. Proč? Přijímat platby rychle je důležité. Pokud musíme používat zahraniční převody, může trvat transakce déle. Jako další zajímavou doplňkovou službu můžeme vybrat zakládání bankovních účtů v cizí zemi.
 3. Expanduje vaše podnikání? Pak budete potřebovat správný marketingový plán a podrobnou obchodní strategii. I s tím umí některé logistické firmy pomoci.
 4. Poslední bod je skutečná kuriozita. Jde o zařízení administrativní podpory v rodném jazyce. Představte si, že jste Česká firma, která zrovna expandovala na Slovensko. Vaši zákazníci budou chtít mluvit ve svém rodném jazyce a vy jej neumíte. V takové situaci přichází vhod tato možnost.

Takový komfort umí nabídnout jen málo společností, ale i takové jsou na Českém trhu. Jak vidíte, ne všechny firmy jsou stejné a existují mezi nimi skutečně hmatatelné rozdíly. Teď si řekneme, co bývá standardním doplňkovým servisem.

Jaké logistické služby jsou standard?

Co můžeme najít téměř u každé logistické společnosti?

 • Sledování balíku na cestě. K zásilce dostanete jedinečný kód. Ten ukazuje přibližnou polohu a stav doručení. Je dobré vědět, na čem jsme.
 • Mezinárodní expedice. Svět je stále více propojený. Letadla i zrušení hraničních kontrol vše zjednodušuje. Už není ojedinělé, že můžeme poslat téměř cokoliv na druhý konec světa.
 • Dobírka a platba kartou. Existovaly časy, kdy byli platební možnosti velmi omezené. Dnes už umí většina přepravců vybírat peníze od Vašich zákazníků a rychle Vám je odeslat na bankovní účet.

Kolik stojí odeslání balíku ze Slovenska do Čech?

Běžný balík do 2 kg je možné odeslat za 100 – 200 korun. Záleží na dopravci a zvolených doplňkových službách.

Díky dnešnímu článku byste už měli vědět, co očekávat od odeslání balíku do Čech. Schválně nám napište komentář, za jak dlouho Vám odeslaná zásilka většinou dorazí.

Sdílet článek