Babské rady pro snadný úklid rodinného domu

sekční garážová vrata

Je na čase vrhnout se na jarní úklid. I když se vám do toho nechce, po zimě je často potřeba věnovat péči interiéru a také exteriéru vašeho bydlení. Inspirujte se ověřenými babskými radami, které vám tento úklid urychlí a usnadní.

Kuchyňský odpad

V domácnosti nás často může potrápit odpad. Abyste jej rychle vyčistili, použijte jedlou sodu. Nasypte jedlou sodu na ústí odpadu dřezu a zalijte horkou vodou. Odpad se tak rychle pročistí a přestane zapáchat. Můžete zkusit také hrnek octa, a poté použít opět horkou vodu.

Leštění nábytku

Ať už chcete vyčistit nábytek v kuchyni, v obývacím pokoji nebo třeba vyčistit šatní skříň, tak vyzkoušejte jednoduchou směs. Smíchejte olivový olej se solí, mírně zahřejte a poté naneste na ubrousek a nábytek přeleštěte. Skvěle funguje také slunečnicový nebo řepkový olej. Vyzkoušet můžete i jablečný ocet, který má také velké množství použití.

Umývání oken

Mezi nejčastější práce, kterým se chce každý vyhnout, patří umývání garážových vrat a umývání oken. Abyste si umývání těchto venkovních ploch ulehčili, vyzkoušejte tuto babskou radu. Do teplé vody přidejte jeden pudinkový prášek, ideálně světlý vanilkový. Tímto roztokem plochy umyjete a následně je velmi lehce vyleštíte.

Zbavte se rzi

Pokud vás trápí rez, v interiéru nebo v exteriéru, vyzkoušejte až téměř zázračné účinky citrónové šťávy. Pokapejte šťávou rez a nechte chvíli působit. Za okamžik rez začne mizet a můžete ji setřít vlhkým hadříkem.

Zdi jako nové

Nezapomínejte se také starat o zdi. Často se na nich mohou objevit skvrny a někdy se stane, že vám zdi pomalují děti. V takovém případě můžete buď vymalovat, nebo vyzkoušet rychlejší a jednodušší řešení. Na ubrousek si kápněte odlakovač na nehty a skvrny jednoduše odstraníte.

Pomoc do garáže

Aby se vám dobře bydlelo, udržujte čistý nejen interiér svého bydlení, ale také exteriér. Ať už máte sekční garážová vrata nebo posuvná garážová vrata, udržujte je v čistotě. Můžete je umýt hadicí a poté setřít hadříkem, stejně tak na ně můžete použít mycí houbičku. Na většinu vrat však postačí čistá voda. Co se týče vlhkosti v garáži a rezivění nářadí, vyzkoušejte použít uhlí, která vstřebává vlhkost. Uložte jej do garáže a budete překvapeni jeho účinky.

Přejeme, ať vám jde jarní úklid veškerých prostor vašeho domu pěkně od ruky.

Sdílet článek