Autopůjčovny v Praze razantně zlevňují

Autopůjčovna Automoc v centru Prahy

Ceny v autopůjčovnách byly vždy relativně vysoké. Pronájem obyčejného auta na jeden den se často pohyboval lehce nad tisíc korun. Doba se ovšem změnila a paradoxně se ceny v půjčovnách aut začaly řítit dolů. Zdá se, že byly nadhodnocené a majitelé autopůjčoven se pořádně pakovali. Nyní se situace změnila a cena odráží tržní cenu s přiměřeným ziskem. Na vině je určitě vstup nových firem do tohoto oboru. Když jde cena dolů, většinou za to může konkurence. Noví klienti se dají získat jen za cenu výhodnější nabídky, kterou ostatní nemají.

Abychom zavedeným autopůjčovnám nekřivdili, musíme si přiznat, že v dobách nedávno minulých byla tato oblast hodně riziková. Často si pěkné auto vypůjčil člověk, který neměl v úmyslu ho vrátit zpět na pobočku. Po převzetí vozu nabral směr východ a už ho nikdy nikdo neviděl. V tomto případě ovšem pojišťovna poškozené půjčovně aut nezaplatila ani korunu, jelikož se jedná o zpronevěru a ta je ve výlukách pojistného plnění.. Celou škodu musela uhradit autopůjčovna. Tyto ztráty se promítly do nájemného, z toho důvodu bylo mnohem vyšší než dnes.

Automobily pod stálým dohledem

V dnešní době moderní technologie hodně pokročily a nad všemi auty v půjčovnách je non-stop dohled. Majitelé těchto aut vědí o každém kroku vozidla i v zahraničí. Lidé s nekalými úmysly již do autopůjčoven nechodí. Tato situace ovšem zpříjemnila podnikání v této oblasti, což vycítili noví podnikatelé a založili velké množství nových autopůjčoven. Aby se na trhu zabydleli, musí ceny stlačit hodně nízko, jelikož nabídka je opravdu široká.

Autopůjčovna Automoc v centru Prahy na trhu působí již patnáct let a za tu dobu si vybudovala celou řadu stálých klientů. Příliš neexpanduje, a proto si může dovolit srovnat ceny s novými autopůjčovnami, které musí z kraje své podnikání dotovat, aby se rozjely. Nezřídka se stane, že nová půjčovna po několika měsících ukončí svoji činnost, jelikož tento provoz je relativně finančně náročný. Asi největším nákladem, který není moc vidět je amortizace vozu. Každý den auto ztratí na své hodnotě přibližně sto korun, i když nejezdí. Když jezdí, je to ještě o něco více.

Náklady autopůjčoven stoupají, ceny klesají

Nedá se přehlédnout ani pojištění, to je u autopůjčoven znatelně vyšší, jelikož se jedná většinou o rizikové, sváteční řidiče. Ani cena nový automobilů neklesá, i když se jich vyrábí čím dál více. Musí být totiž splněny mnohé bezpečnostní povinnosti, které automobilky stojí plno peněz. Další náklady jsou v poslední době i ve formě plateb za parkovné, jelikož modré zóny už jsou skoro po celé Praze. Výhodou pro konečné zákazníky je ovšem to, že cena jde dolů i přes vyšší výdaje autopůjčoven.

Sdílet článek