Autofólie pro větší komfort i bezpečnost

tónování autoskel Brno

Jaký je hlavní důvod pro pořízení fólií? Většina majitelů vozidel přistupuje k jejich pořízení z důvodu blokace nebo odrazu sluneční a tepelné energie, a tedy i většího komfortu při jízdě. Dalším důležitým hlediskem je také bezpečnost. Co pro zlepšení užitných vlastností vašeho vozidla můžete udělat?

Zrcadlové a absorpční fólie pro lepší komfort

Autofólie jsou dostupné ve dvou základních typech. Prvním z nich je fólie reflexní neboli zrcadlová, druhým pak fólie nereflexní, absorpční. Oba typy fólií jsou charakteristické velmi účinným filtrem, který zachytí až 98 procent UV záření. Tento filtr navíc efektivně zamezuje blednutí barev, ale také vnitřního vybavení a předmětů ve vozidle. Rovněž je omezeno nežádoucí popraskání kožených sedadel a dalších prvků. Prostupnost světla se pohybuje v rozmezí 5–85 procent, jejich tloušťka činí 0,03–0,05 milimetrů.

Bezpečnostní fólie pro větší ochranu

Dalším hojně vyhledávaným typem jsou bezpečnostní fólie na automobilová skla. Tyto fólie jsou čiré, o tloušťce 100 mikronů. Bezpečnostní fólie funguje jako efektivní mechanická ochrana představující překážku pro zloděje. Je také sníženo riziko prohození cizích předmětů okny. Ani při opakovaných úderech by se díky bezpečnostní fólii okno nemělo rozbít, pouze prasknout, takže hrozba poranění ostrými střepy se snižuje. Zde je nutno počítat s tím, že fólii není možné instalovat na zadní okno, které v případě nehody slouží jako únikový východ. Při správné instalaci není bezpečnostní fólie na automobilových oknech nijak viditelná.

Zajímají vás možnosti tónování autoskel v Brně a širokém okolí? Tónování autoskel a také montáž bezpečnostních fólií Brno nabízí společnost SunPro. Říkáte si, že je nejvyšší čas zlepšit komfort a bezpečnost vás i vaší rodiny při cestování autem?